Které akce nevynechat do konce roku – vybere si úplně každý

Akce pro všechny: Pokud hledáte zajímavý tip na to, kam se vydat na výlet, pak se nechte inspirovat seznamem nejzajímavějších akcí.

Že končí sezona? Na Výstavišti to žije 365 dní v roce. K mání budou výstavy, odpolední kurzy pro děti různorodého zaměření, nebo víkendové workshopy pro celou rodinu.

Nikola Tesla a jeho geniální vize budoucnosti

Legendární srbský vynálezce a vizionář Nikola Tesla patří bezesporu k těm vědcům, jejichž jméno zná celý svět. Možná ani netušíte, kde všude najdete jeho odkaz: v dálkovém ovládání, neonovém osvětlení, v rentgenových snímcích i řízených střelách. Přijďte se na Výstaviště seznámit s jeho vynálezy v podobě funkčních modelů.

Srbské Muzeum Nikoly Tesly, ze kterého výstava přijela, bylo založeno v roce 1952. Je to jediné muzeum na světě, které uchovává osobní dědictví tohoto geniálního vynálezce. V roce 1957 zde byla umístěna i urna s jeho popelem. A aby toho nebylo málo, v roce 2003 zařadilo UNESCO Teslův archiv do registru „Paměť světa“.

Foto: Pixabay

Pekelní čerti Krampusáci a ohňová show

Další akce bude trochu akčnější. Tradiční a super děsivá Krampus show vám nabídne peklo plné temných postav. Na akci s ďábelskou atmosférou můžete očekávat i program v podobě ohňového vystoupení apod. Akce je rozdělená na odpolední „Krampus family show“ a večerní „Krampus night show.“ Na své si tedy přijde opravdu každý.

Řádit tady bude 60 Krampus čertů a večerem pro dospělé bude provázet DJ. K mání jsou i další aktivity, jako například focení s Krampus čerty od 11:00 do 18:00 hod.

Zdroj: Zima na Výstavišti – Nikola Tesla, Krampusáci, bazén a sauna v novém i semestrální kroužky a workshopy na Střídačce | Protext – PR služby ČTK, https://www.protext.cz/zprava.php?id=41170, https://www.navystavisti.cz/udalosti/krampus-show/?termin=252&program=154, Na Výstavišti (navystavisti.cz)

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.