Dolomitské věže, které vám ukáží svět z každé světové strany

TRE CIME DI LAVAREDO

Skvělou zprávou je, že kolem tohoto uspořádání skal vede cesta a celý okruh je dlouhý přibližně 10 kilometrů. Navíc je tu nenáročné stoupání, takže se nemusíte stresovat, když se sem vydáte, ostatně ani v případě, že nebudete na zdolávání hřebenů nijak skvěle připraveni. Výškový rozdíl je 480 metrů. Takže jakmile se rozhodnete podívat na svět trochu více, běžte na tento úchvatný horský hřeben…

V případě, že hledáte místo, kde se nebude pohybovat příliš neukázněných turistů, vydejte se sem.  Zároveň z Dolomitské věže TRE CIME DI LAVAREDO uvidíte nejkrásnější místa a můžete se i poklonit matce přírodě za to, co pro nás vytvořila.

Výlet, kterého nebudete litovat

Ať už chcete Dolomity projít pěšky, nebo si je pořádně projet, nade vší pochybnost se zde zastavte, zejména v případě, že je slunečné klima. V tu chvíli vás čeká neobyčejný výlet oslnivou scenérií hřebenů vertikálně se zvedajících ze suťových oblastí. Nejpozoruhodnější (Velký štít) dosahuje výšky 2999 metrů, Západní štít 2973 metrů a Malý štít 2875 metrů. A uvidíte také nádherná horská jezera!

TRE CIME DI LAVAREDO 2
Foto: Pixabay

V krajině, kterou budete procházet, je navíc několik kuriozit. Například do roku 1919 tvořily hřebeny hranici mezi Itálií a Rakouskem, dnes oddělují italská území Bolzano a Belluno. Během první světové války tudy skutečně procházela bojová fronta. Po cestě uvidíte pamětní desky, zbytky pevností, skutečně tu narazíte i na umělé jeskyně a tunel v masivu Paternkofel, kudy vede stezka.

Kudy se vydat na Dolomitské věže?

TRE CIME DI LAVAREDO 3
Foto: Pixabay

Je jednoduché vystoupit z auta v rámci parkoviště u Rifugio Auronzo (nejbližší město je Misurina). Obvykle tam začíná a končí okruh, který je mimochodem příjemnější projít proti směru hodinových ručiček. Po cestě potkáte několik chat. Zpravidla v nich budete moci přinejmenším vydržet určitou nepřízeň počasí a pravidelně se v nich budete moci občerstvit a při možnosti včasné rezervace i přenocovat.

Zdroje info: zahorizont.cz, horama.cz

Náhledové foto: Pixabay