city-1262107_640

Dominikánská republika stojí za návštěvu

Dominikánská republika je nevelkým státem v Karibiku rozkládajícím se východní části ostrova Hispaniola spadajícím pod souostroví Velké Antily. V tomto článku vám vysvětlíme, proč byste právě tímto směrem měli situovat svou letní dovolenou a jaké pamětihodnosti, rekreační cíle a přírodní krásy jednoznačně stojí za návštěvu. Připraveni na okružní jízdu? My tedy rozhodně ano.

Příjemné prostředí s nádhernými plážemi

Dominikánská republika se rozkládá přibližně na dvou třetinách ostrova Hispaniola a díky tomu také platí za největší stát na území Karibiku. Příjemné klima a teploty, které v průměru dosahují 27 °C každý den dovolují cestovatelům navštívit tamní písčité pláže kdykoli během roku, takže se nemusíte soustředit pouze na léto s největší turistickou špičkou.

Nutno podotknout, že krásných pláží se v Dominikánské republice nachází hned několik. Pro milovníky luxusu je jako stvořená pláž připojená k letovisku Punta Cana-Bávaro, méně náročné cestovatele zas upoutá Juan Dolio. V obou zmíněných lokalitách je navíc samozřejmě možné provozovat vodní sporty včetně potápění, windsurfingu či klasického plavání.

Santo Domingo na seznamu památek UNESCO

Hlavním městem Dominikánské republiky Santo Domingo s téměř čtyřmi miliony obyvatel, které je zároveň kulturním a společenským středobodem celé země. Koloniální zóna spadá do světového dědictví UNESCO díky několika kostelům, měšťanským sídlům, nejstarší katedrále, pevnosti Fortaleza Ozama či domu, ve kterém pobývala rodina slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Jedinečné přírodní krásy v Dominikánské republice

Dominikánská republika ale samozřejmě není pouze o památkách, ačkoli se jich na celém území nachází více než dost. Za pozornost určitě stojí také desítky národních parků a chráněných oblastí. Proslulé Los Haitises je domovem rozsáhlé fauny včetně kapustňáků, mořských želv nebo chráněných netopýrů. Dále se zde nachází jeskyně s malbami původních obyvatel.

Vodopád Salto de Jimenoa s pohádkovou lagunou, kaňon Damajaqua Cascades vyhloubený řekou či posvátnou indiánskou skálu La Piedra Letrada přezdívanou jako Kámen mudrců (možná inspirace pro spisovatelku J. K. Rowling) byste ze svého cestovního plánu rovněž neměli vynechat.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *