Vuno
12/08/2016
Kategorie: Albánie, Novinky

Dovolená Albánie: Poznejte malebnou vesničku Vuno

Albánie je zemí, která se neřadí tradičně mezi cílové destinace většiny Evropanů podobně, jako je tomu u některých chorvatskýc či italských obcí a letovisek. Chcete-li mít ale vaši dovolenou poněkud méně tradiční, pak není od věci právě na tuto malou neobyčejnou zemi vsadit. Naším tipem je menší vesnička Vuno, která láká romantikou, spoustou vůní, mořem i tradicemi. Podívejme se tedy na její přednosti v následujícím článku mnohem podrobněji. Společně se přesvědčíme, že zde lze strávit pohodou prosycenou dovolenou.

Stopovací dobrodružství

Albánie je typická především stopováním. Vyrazit do zmiňované vesničky můžete právě tímto způsobem, a to třeba z Vlorë. Silnice je tady poměrně nová i přesto, že vede skrze hory přes velké množství serpentin. Stopnout si můžete cokoli. Výjimkou nejsou ani staré mercedesy a jiné koráby, které byste třeba jinde na cestách již spatřit nemuseli. Jedná se o jakýsi kolorit, který není od věci vyzkoušet na vlastní kůži. Po cestě uvidíte nejen na okolí, ale i na moře a postupně budete klesat k Vuně.

Jako vejce vejci

Drtivá většina vesnic v Albánii se sobě velmi nápadně podobá. Vuna v tomto ohledu není nijak odlišná. Krásné kamenné domky, schůdky ze stejného tradičního materiálu zasazené do svahu a tradiční kamenné oblouky budou hovořit za své. Jinak není od věci ubytovat se v místní škole. Albánská outdoorová asociace má pod svými křídly projekt Shkolla, který vám to umožní, a to za minimální poplatek. Jeho název stačí ve vesnici vyslovit a už vás někdo jistě ubytuje. Noc vyjde na nějakých 7 eur.

Krásná pláž jako odměna

Vuno se nachází pouze 4 kilometry od krásné pláže. Za hodinku pěší chůze sem bez problémů dorazíte. Pláž bývá většinou na rozdíl od některých městských třeba ve Vlorë a Sarandë úplně prázdná. Po cestě půjdete olivovými háji, ale na samotné pláži se nebude kam schovat, na což byste měli také myslet.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *