Hotel Agadir

Dovolená Maroko: Skvělý Agadir

Vyrazit na dovolenou do Maroka se rozhodně vyplatí. Tedy alespoň v případě, kdy zvolíte tu správnou destinaci. Jedním z nejtradičnějších a nejzajímavějších cílů je letovisko Agadir. Nachází se u krásné poměrně prostorné písečné pláže, která je půlkruhového tvaru. Nakloněná je směrem na jihozápad. Jsou to ostatně právě západy slunce, které jsou zde nádherné a jejichž pozorování je nekonečně romantické. Navíc se jedná o vynikající startovací lokalitu pro výlety autokarem do okolních koutů Maroka.

Rybářský přístav Agadir

Krásné starobylé město

Moderní dovolená Maroko se může vyznačovat právě tím, že ji strávíte v Agadiru na jihu země. Kdybychom měli tuto destinaci srovnat s některými dalšími letovisky, tak velikostně odpovídá například Hurghadě v Egyptě anebo Alanyi. Agadir je ale poměrně nový, jelikož byl v roce 1960 kompletně zničen zemětřesením. Hotely se nacházejí hned u 10 kilometrů dlouhé pláže a volit můžete z nejrůznějších typů ubytovacích kapacit dle míry luxusu, který nabízejí. Samozřejmostí je i několik bulvárů s tradičními obchůdky a kavárničkami. Městu vévodí pevnost Kasbah nacházející se přímo na dominantní hoře nad ním.

Pláže a skvělé koupání v Agadiru

Jak již bylo řečeno, pláž je v Aagadiru skutečně široká. Pokrývá ji velmi jemný písek a její vstup do moře je naprosto pozvolný. Bez větších problémů se tedy můžete koupat i s malými dětmi. Pláž je navíc úplně ohraničená a hlídaná, takže se sem nedostanou jinak všudypřítomní místní obchodníci schopní narušit klid a odpočinek.

Život v Agadiru

Počasí Agadir nabídne většinou skvělé

Pro Agadir je typické oceánské klima, které se vyznačuje stabilní teplotou v kterémkoli ročním období. Nejteplejším měsícem je všeobecně srpen, kdy se teploty zastavují na nějakých 30 stupních Celsia v průměru. Letní období je mnohem mírnější, než je tomu v Řecku anebo v Egyptě.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *