Počasí Chorvatsko

Jaké je počasí v Chorvatsku během roku

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace nejen pro obyvatele české republiky. Nabízí spousty krásných míst, a to jak z hlediska svého historického, tak i přírodního charakteru. Vynikající je v Chorvatsku v průběhu roku i počasí. Ideální je kvalitní předpověď počasí Chorvatsko, kterou můžete sledovat i online. My se přesto zaměříme na to, jak vypadá dlouhodobá předpověď počasí Chorvatsko. I díky tomu tak budete vědět, kdy se do této krásné země vypravit. Podíváme se zkrátka, jak je tom Chorvatsko z hlediska teploty vzduchu, vlhkosti a srážek.

Teplota vzduchu v Chorvatsku

Prakticky kdykoli počas roku v Chorvatsku stoupají teploty vzduchu na pobřeží směrem od severozápadního k jihovýchodnímu směru. Teploty na ostrovech jsou přitom obecně poněkud nižší, než je tomu u teplot, které panují na pobřeží. Ostatně jmenovat bychom mohli klidně i příklad. Třeba teploty ve Splitu vystupují v průměru v létě na nějakých 25,9°C, kdežto v Hvaru jsou v rozmezí od 20,3 do 24,9°C. Nejteplejším měsícem je pochopitelně červenec, kdy se sem vydává největší množství turistů. Ani v lednu zde ovšem teploty nepadají pod hranici 5 stupňů Celsia. Nejchladněji je v severních přímořských oblastech. Podzim bývá obecně teplejší, než je tomu u jarních měsíců.

Vlhkost vzduchu a četnost srážek

Optimální vlhkost vzduchu v Chorvatsku panuje v období od července do srpna. Počas letních měsíců se pohybuje okolo 60 % při teplotě 22°C. Ideální podmínky panují zejména v oblastech Splitu, Rijeky a Dubrovníku. Co se týká srážek, tak nejméně mají ostrovy, a to 500 až 1 000 mm ročně. Na pobřeží a v přilehlých oblastech se množství vodních srážek pohybuje od 1 000 do 1 700 mm za rok.

Oblačnost v Chorvatsku

Jadranské pobřeží je typické minimální oblačností a v podstatě nejvyšším možným počtem dní se zcela azurovou oblohou. Oblačnost se obecně snižuje ve směru od severozápadu k jihovýchodu. Zajímavý je i údaj o průměrné délce slunečního svitu, a to od 5,8 do 6,8 hodin denně.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *