Španělsko last minute: Poznejte Andalusii

Katedrála v Cordobě

Pokud se chcete podívat na krásy Andalusie, určitě se vyplatí vybrat si nějaký zájezd Španělsko last minute a vyrazit. Pokud nevíte, kam v Andalusii vyrazit, jste určitě na správné adrese. Pokusíme se vám totiž nastínit zajímavé možnosti, které tato část Španělska nabízí. Ukážeme vám jednak přírodní krásy a jednak také nejrůznějších architektonické skvosty a další lákadla Andalusie. Dlužni nezůstaneme ani nejrůznější lokality optimální pro koupání.

Přírodní park Torcal de Antequera

Nádhernou procházku nabízí přírodní park Torcal de Antequera, kde najdete hned několik vápencových skal, které spolu tvoří krásné romantické městečko. Celé území je chráněno díky mnohým vzácným druhům rostlin. Zastavit byste se měli u kouzelných dolmenů nacházejících se přímo na okraji města. Skvostné městečko Cordoba je jedním z klenotů celé Andalusie a nelze na něj také zapomenout. K vidění e zde také římský most, anebo židovská čtvrť.

Granada jako památka na Maury

Mnohé zájezdy Španělsko nabízí formou last minute, a tak jsou mnohem levnější. Dostat se můžete klidně i do Granady, jež je jakýmsi srdcem celé oblasti Andalusie. Město je celé pod patronací Unesco a už jenom jeho poloha na úbočí pohoří Sierra Nevada je dokonale stylová. Podívat se budete moci na památky z období, kdy byla Grenada pod nadvládou Maurů. Například palác Alhambra či letohrádek Generalife se zahradami stojí určitě za zhlédnutí. Moc hezká je i čtvrť Albaicín.

Palác Alhambra

Další perly Andalusie

Zastavit byste se měli i v malém romanticky laděném městečku Vejer de la Frontera, které je doslova bílé a poskytuje skvělé vyhlídky. Nachází se tady mimo jiné také přístav a katedrála. Pokud milujete cherry, nevynechejte ani město Jerez de la Frontera, které je tomuto likéru doslova zaslíbeno a najdeme zde hned několik jeho druhů.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.