Pláž Caorle

U Itálie Caorle z hlediska počasí určitě nezklame

Itálie patří mezi nejčastější cíle turistů z České republiky. Není se čemu divit, jelikož tato země vyznačující se skvělou kuchyní, krásným počasím a příjemnými obyvateli má stoprocentně co nabídnout. Rozhodujete-li se pro konkrétní destinaci, vyplatí se středisko Caorle. Právě zde budete moci po vámi zvolenou dobu dovolené vyzkoušet pohodu a klid. Rozhodit by vás rozhodně nemělo ani počasí, na které se zaměříme v následujících řádcích.

Západ slunce v Caorle

Teploty vzduchu v Caorle

Počasí v Caorle je typické vcelku konstantními teplotami. Ty nejvyšší lze pochopitelně očekávat v průběhu července a srpna. Ve dne se vyšplhají k nějakým průměrným 28 stupňům přes dnes ve stínu a v noci k 18 stupňům. Jestliže takto vysoké teploty prostě a jednoduše nemusíte, vydejte se do Caorle před sezonou v červnu anebo klidně až po jejím skončení v září. Setkáte se s teplotami pohybujícími se okolo příjemných 24 až 25 stupňů Celsia. Největší zima panuje v Caorle v lednu, kdy teploty padají k 6 stupňům Celsia.

Průměrná teplota moře v Caorle

Velmi důležitá je pro dovolenou také teplota moře. Pokud se chcete koupat v opravdu vyhřátém moři, vyplatí se vyrazit do Caorle v průběhu července a srpna. Teploty vody zde oscilují okolo 27 stupňů Celsia. Pokud vyjedete do Caorle na jaře či na podzim, bude teplota moře okolo 23 stupňů Celsia. Ke koupání to sice ještě bude, nicméně příliš se neohřejete.

Město Caorle

Srážky jsou v sezoně minimální

V letní sezoně se zde ani příliš nesetkáte s nějakými velkými srážkami. Ty budou spíše minimální a vy je možná při vašem pobytu ani nepocítíte. Caorle je z hlediska počasí v létě jasnou volbou. Jediným problémem při dovolené mohou být větší proudy turistů a absence soukromí. To je ale častá záležitost ve většině evropských letovisek.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *