Dovolená na Kypru: Protaras nabízí nejkrásnější pláže

Protaras

Chystáte se ještě stále na dovolenou a hledáte spíše méně tradiční země? Pokud ano, měl by ve vašem hledáčku zcela určitě uvíznout i Kypr. Tato země má stoprocentně co nabídnout. Není tady nouze o koupání, krásné památky a prohlídku mnoha hezkých lokalit. Jednou z takovýchto nezapomenutelných destinací je bezesporu i Protaras, malé letovisko v oblasti Fanagusta. Místo pestrobarevných ovocných zahrad, pláží a typických větrných mlýnů vám učaruje. Co všechno v něm lze spatřit?

Protaras

Nejkrásnější pláž a spousty atrakcí

Taková last minute dovolená v Protarasu může být klidně typická i pouhým ležením na pláži. Vždyť se tady nachází ta nejkrásnější z celého ostrova. Jmenuje se Fig Tree Bay a rozhodně vás nezklame. Stejný název má mimo jiné i záliv v jejím okolí. Najít se tady dá ale i spousta dalších zálivů, které jsou menší, nicméně o to romantičtější. Hledáte-li klid, právě jejich útrobách ho stoprocentně naleznete. Jinak ale okolí Protarasu žije. Spousty vodních atrakcí lákají na adrenalin, není problém proletět se na padácích anebo se věnovat jachtingu či windsurfingu.

Okolí Protarasu vás bude bavit

Budete-li se procházet okolím Protarasu, určitě vás zaujmou desítky až stovky větrných mlýnů. Nádherné jsou malebné ostrůvky. Přírodních krás je tady zkrátka obrovské množství a jen jejich prozkoumávání vám zabere neskutečnou porci času. Podívat se můžete do ovocných sadů anebo ke spoustě rybníků. Odměnou za vaši návštěvu vám budou i pohledy do skalních paláců či mořských jeskyní.

Protaras

Vyrazte do Limassolu

Určitě se vydejte i do Limassolu, a to třeba v době, kdy tady bude festival vína anebo tradiční karneval. Poznáte tak náturu místních v plné kráse. Zastavte se na pláži Lady´s Mile Beach. Ta je dlouhá 7 km a lemují ji místní stylové restaurace. Na tmavým pískem pokryté pláži Govenor´s Beach také poznáte typický charakter Kypru. Turisticky lukrativní lokalitou je i Pissouri Bay. Láká i vodní park Wet a Wild. Vyberte si zkrátka dovolenou s CK v Protarasu a nebudete litovat!

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.