Pineta Sul Mare: Dovolená v Cesenaticu počesku

Cesenatico

Chystáte se k moři a nechcete za svoji dovolenou dát nijak extrémní porci peněz? Pak je třeba zamířit do nejbližších destinací. Pokud chcete jet s dětmi, rozhodně se vyplatí Itálie. Na rozdíl od Chorvatska jsou tady krásné pískem pokryté pláže s minimálním sklonem. V podstatě nějakých 50 až 100 metrů máte vody pouze po kolena, což je skvělé. A to nemluvíme o spoustě mušlí, jež moře denně vyvrhne na břehy. Především starším dětem stačí pouze týden chodit po pobřeží a sbírat schránky těchto menších korýšů. My se zaměříme na dovolenou v Cesenaticu. Toto malé přímořské letovisko se nachází nedaleko Rimini.

Cesenatico

Ubytování v kempu Pineta Sul Mare

Optimální záležitost. Kemp je vzdálen od moře cca 15 minut pěší chůze. Navíc sem každých 20 minut zajíždí turistický vláček. Ten jede na náměstí do Zadiny, kde je skvělá zmrzlina a k moři cca 2 minuty. Jinak poté pokračuje dalším okruhem do velkého kempu a pak opět do Zadiny přes malý kemp. Co se týká samotného kempu, nachází se tady klasické mobilní domy bez sociálního zařízení. Raději nebrat. Sociálky jsou sice pěkné, ale nestíhají je uklízet. Takové množství lidí je prostě velmi rychle uvádí do neprovozuschopného stavu. V kempu jsou i stany české CK Jokratour namačkané na sobě s minimem soukromí. Nebrat už vůbec. JokraTour cesenatico nabízí tradičně a zvolit přes ně jde i další alternativu bydlení, a to italské mobilheimy nacházející se nevyvýšené části kempu pod borovicovými korunami. Přes celý den je tady stín, mobilheimy jsou čisté se dvěma koupelnami a toaletami. Soukromí v rámci možností máte také. Co se týká české kempové stravy, nebrat! Sice je levná, ale chození si s vlastními talíři až od mobilhomů je otravné. Navíc si jdete ráno zpravidla pro pomazánku a na oběd je 3x týdně český knedlík.

Pineta sul Mare

Okolí nabízí spousty krás

Každopádně. Optimální je vyrazit na kole. Půjčovny kol staršího ražení (Nová tady takřka nenajdete.) jsou v kempech. Půjčit si můžete i kolo přes speciální aplikaci oBike. Stačí jen chytrý mobilní telefon s internetem. Pěšky se dostanete za nějakých 20 minut do velkého vodního parku. Autem je to do největšího zábavního parku Mirabilandie cca hodinu. O hodinu déle jedete do San Marina. Prohlédnout si tento malý specifický stát stojí za to. Mnozí prodejci to na vás u stánků budou zkoušet i česky. Vlezlí ale nejsou.

San Marino

A ceny? Jak kde…

V supermarketech se setkáte s podobnými cenami jako u nás. Jen maso a sýry jsou poněkud dražší. Těstoviny koupíte od cca 0,5 eur. Jen v San Marinu jsou dražší, ale to se dá čekat. Hlavní jídlo v restauraci si dáte cca okolo 10 Eur. Rychlé občerstvení je levnější, pohybuje se kolem 7 Eur. Jinak výlet lodí vychází cca na 18 eur za dospělého.

San Marino

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.