Dovolená na Rhodosu – kdy se tam vypravit a co čekat

Rhodos

Tento kousek Řecka věčně prozářený sluncem má rozhodně něco do sebe. Kdy se na Rhodos vypravit a co od vaší vysněné dovolené (ne)čekat?

Tento ostrov získal podle pověsti bůh slunce Helios jako dar od Dia pro svou milovanou nymfu Rhodos. Helios mu při této příležitosti slíbil, že nikdy neopustí ostrov své lásky, a tak tam dnes 300 dní v roce svítí slunce. Hezká legenda, že?

Dnes se však o ostrově mluví spíše v souvislosti s jedním ze zaniklým divů světa – tzv. Rhódském kolosu. Ten tu však bohužel během své dovolené neuvidíte.

7 pramenů Rhodosu

Existuje však místo, které byste během své dovolené určitě minout neměli – přírodní park Sedm pramenů. Je to vlastně taková malá soutěska se svahy porostlými hustým lesem, která se nachází 30 km východně od města Rhodosu a 3 km od vesničky Columbia.

Foto: Pixabay

K sedmi pramenům vede tunel se zvláštními schopnostmi. Podle legendy jsou mužům, kteří prošli tunelem, odpuštěny všechny jejich hříchy a ženám je zase darováno mládí. A to rozhodně stojí za pokus. Jde o krásný přírodní park, ve kterém žije mnoho divokých živočichů – například krásní pávi.

Mys Prasonisi jako legenda Rhodosu

Jde rozhodně o středobod milovníků windsurfingu v Řecku. A není divu – tomuto místu se také říká polibek dvou moří, protože se tu stýká klidné Středozemní moře a o něco divočejší Egejské moře. Začínající surfaři tedy trénují v klidných vodách Středozemního moře a ti zkušení se mohou vyhřívat ve vlnách Egejského moře. Prasonisi nabízí také krásné pláže, takže každý, kdo sem alespoň jednou zavítal, se sem rozhodně chce vrátit. O tom svědčí četné kamenné pyramidy postavené právě k tomuto účelu. Co říkáte? Myslíte si ,že byste si také rádi postavili jednu takovou?

Náhledové foto: Pixabay

https://www.travelportal.cz/zajezdy/recko/rhodos

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.