Dovolená u moře: Obuv se často volí spíše dle designu

Boty

Prázdniny se už pomalu dostávají za svou polovinu, nicméně spousta z nás ještě na svou dovolenou čeká. Vyrazit někam k moři rozhodně stojí za to. Pokud se chystáte právě do přímořských destinací, určitě budete řešit hlavně oblečení. Důraz budete nejspíše klást na plavky a velmi sporé oděvy typu trička, kratší sukně, topu a podobně. Důležitou roli by ale určitě měly hrát také boty. Právě na jejich výběr se zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Nazouváky jako klasika na pláž

Je jasné, že u moře nebudete potřebovat žádné boty, které by byly nějak náročné na obouvání a vyzouvání. Vždyť se nechcete zdržovat, když už se tolik těšíte, až vyrazíte pod mořskou hladinu, či naopak ven pod sprchu. Klasiku představují především tradiční nazouváky, které mají pouze jeden jediný pruh látky či kůže. Jinak se vyplatí také žabky, nicméně na ty by měl být člověk pořádně zvyklý. Ne každému totiž sedí, když mají část bot přímo mezi prsty na nohou. Jinak se vám budou rozhodně hodit i boty do vody. Hlavně oblázkových plážích je maximálně oceníte.  

Klasická městská obuv jako jasná volba

Počítat je třeba také s tím, že vyrazíte do ulic. Především, ve večerních hodinách už by to s nějakými jednoduchými nazouváky nemuselo být zrovna dvakrát ideální. Výborné jsou hlavně klasické teniskytenisky, jež jsou lehké, nicméně prodyšné a také maximálně pohodlné pro chůzi po rovném terénu. U tenisek je ideální dbát hlavně na designové provedení. Často se vybírat především podle barev konkrétního outfitu.

Trekové boty pouze na hodně aktivní dovolenou

Jestliže víte, že nevyrazíte nějak do kopců, pak si vystačíte s předchozími typ obuvi. V opačném případě se vyplatí vsadit také na trekovou obuv. Ta už umí nohu ochránit i na nerovnějším terénů. Jen tak vás v ní zkrátka nohy bolet nebudou.

Zdroje info: dama.cz, flexdog.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.