Maroko

Dovolená v Maroku

Jste milovníci dlouhých písečných pláží a velkých vln?  Rádi hrajete plážové a míčové hry? Láká vás navíc arabská kultura a severoafrická kuchyně?  V tom případě se vydejte na dovolenou do Maroka, konkrétně do Agadiru.

Agadir

Toto letovisko nadchne hlavně sportovně založené jedince. V Agadiru najdete zejména pětikilometrové rovné a široké pláže, vhodné na hraní třeba plážového volejbalu, fotbalu a dalších sportů. Vstup do moře je zde pozvolný, ale díky Atlantskému oceánu se objevují středně vysoké vlny. Takže i bez potápění, budete prosolení od hlavy až k patě. Ti radovánky v moři moc nemusí, se tak budou mnohem lépe cítit u hotelového bazénu s lehátky a slunečníky. Připravit se tady ale musíte na vítr, ten tady fouká daleko silněji než v jiných destinacích.  Což v hodně parných dnech během hlavní sezóny bude spíše výhoda.

Noční život

I přes to, že je Maroko muslimskou zemí, vládne tu spíš mírný islám. Letos bylo v Maroku dokonce zakázáno nošení, prodávání a vyrábění burek. Agadir patří mezi ty stěžejnější centra marockého turismu, takže atmosféra je tady uvolněnější než ve vnitrozemí. Důkazem toho je hlavně zdejší noční život. Pobřeží je totiž lemováno bary, restauracemi, kde je živo i po 22. Hodině.  Určitě nepohrdnete ani dobrým jídlem a pitím s výhledem na moře. Uvidíte bavit se jak místní, tak turisty. Uslyšíte hudbu z reproduktorů, pouliční muzikanty nebo jiné umělce, třeba tanečníky.  To jsou vyhlídky na večer, den můžete trávit na pláži u bazénu nebo využít wellness center, masáže či fitness. A pokud jste milovníci golfu, zhruba 10 km od Agadiru, najdete i golfové hřiště. Co se týče nákupů, pár metrů od promenády se nachází velké tržiště opravdu se vším, na co si jen vzpomene.

A kam na výlet?

Jestli chcete zažít to pravé Maroko, což se vám v Agadiru úplně nepodaří, protože vliv Evropy je tam znát.  To je na jednu stranu dobře, kvůli kvalitní hotelovým službám, na druhou stranu, abyste i něco viděli, vyrazte na výlet pořádaný vaším hotelem. Pokud milujete památky, přírodu i dobré nákupy, volte Marrakéš. Jedno ze 4 královských měst Maroka. Marrrakéš leží ve vnitrozemí u pohoří Vysoký Atlas, asi 260 km od Agadiru, ale stojí to za to. Těšit se můžete na náměstí  Jemaa el- Fna,zahrady Majorelle, na zdejší kejklíře, artisty i zaříkávače hadů.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *