Kitzbühel

Dovolená v Rakousku : Kitzbühel

Jestliže si chcete dopřát mimořádnou zimní dovolenou, zvolte Rakousko a Kitzbühel. Kitzbühel je nejen pohádkové alpské městečko s bohatou historií obklopené vrcholky hor, ale i nejhezčí lyžařské středisko v Evropě. Cesta z Prahy do Kitzbühelu vám zabere pouze něco málo přes čtyři hodiny.

Lyžování Kitzbühel

I když se samotné městečko nachází v 800 metrech nad mořem, lanovka vás vyveze až do 2000 metrů nad mořem. K dispozici je pak 209 kilometrů sjezdovek, 91 lanovek a vleků. Lyžařské středisko je určeno nejen pro lyžaře, ale i pro snowboardisty, pro které jsou na hoře Horn připraveny červené sjezdovky a na Bichlalmu freeride. Pro velmi zkušené lyžaře nabízí lyžařské středisko na hoře Hahnenkamm obtížnou sjezdovou dráhu přezdívanou ,,Cesta do pekla‘‘, kde nejprudší svah má sklon 85° a lyžaři se při sjezdu dotáhnou až na 143 km/ h.  Hahnenkamm je pak známý zejména pro světové závody ve sjezdu na lyžích konané vždy v lednu.

Kam po lyžování

Poté co si užijete lyžovaní na svahu, si najděte chvilku a vyrazte do města.  V centru města se nachází obchod, který nabízí tradiční suvenýry a jmenuje se  Christi’s  Geschunskube. Na dobrý jídlo a především na vepřový řízek si zajděte do restaurace Landhausl  nebo do restaurace s nejhezčím výhledem Rosis Sonnbergstube. Nezapomeňte ani navštívit tradiční trhy, které se pořádají každou sobotu. Na trzích ochutnáte místní speciality jako je například Kitzbühel  párky a sýry. A pokud vám ještě zbude čas udělat si výlet, určitě zavítejte k Schwarzsee, což je alpské jezero s nádhernými scenériemi jako v pohádce.

Ubytování Kitzbühel

Kitzbühel turistům, svým hostům chce dopřát jen to nejlepší, a proto vybudoval pětihvězdičkový resort A- Rosa kilometr od centra městečka. V resortu je nejen skvělé ubytování, ale i restaurace, bary, bazén nebo wellness. Jestliže hledáte spíše něco blíže sjezdovkám, tak na vás čeká ubytování v Hahnenkamm Lodge nebo  Mariel Chalets.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.