Reutte

Reutte: Lyžování v městském prostředí

Reutte je rakouské malebné městečko. Toto městečko se nachází mezi  Allgäuskými, Lechtalskými Ammergauskými Alpami. Je tak ideálním centrem pro lyžaře i pěší turisty.

Něco málo z historie

Záznamy o městě Reutte jsou známy již ze středověku. V té době Reutte zbohatlo hlavně díky obchodování se solí, což přitahovalo i bohaté obchodníky, kteří po sobě zanechali spoustu krásných domů. Tyto domy s nádherně zdobenými freskami patří nyní k chloubě města. K těm nejznámějším památkám patří, například pivovar Goldene Rose nebo dům jménem Zeillerhaus.  Dominantou je však kostel sv. Anny z 15. Století., který byl později přestavěn. Také zřícenina hradu Ehrenberg patří mezi lákadla města. V 17. Století hrad dokonce patřil k největším hradům v Tyrolsku.  Pokud k zřícenině zavítáte, můžete se pokochat krásným výhledem na město.

Lyžování

Reutte je kromě památek především známo díky lyžařskému areálu. Ski areál v přírodním parku je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zdatné lyžaře. Na své si přijdou také běžkaři, pro které je připraveno několik běžeckých tratí.  Pokud si budete chtít užít i jiné zimní radovánky než lyžování, v areálu je vyhrazeno několik tratí pro sáňkování, které nadchne určitě děti i dospělé. Sáňkování probíhá nejen ve dne, ale i v noci. Veškeré informace o akcích, aktuálním stavu sjezdovek nebo o počasí v Reutte najdete přímo na webových stránkách ski areálu.

Kam po lyžování?

Po celém dni na sjezdovce na sněhu, určitě všichni ocení dobré jídlo a pití. Ve ski areálu se nachází například bar s názvem Ramba Zamba Express nebo horská restaurace v tradičním rakouském duchu. Ve všech barech bývá vždy veselo a nechybí ani hudba k tanci. Pokud nejste úplně zastáncem rušné zábavy, nemusíte se bát, v areálu jsou i klidné restaurace, kde si svou večeři zaručeně vychutnáte. Navíc se zde pořádají romantické procházky na sněžnicích nebo vyjížďky s koňským spřežením.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.