Val di fassa

Lyžování v Itálii: Val di Fassa e Carezza

Jedno z nejnavštěvovanějších údolí v italských Dolomitech je Val di Fassa e Carezza, zkáceně Val di Fassa. V údolí nenajdeme žádné obrovské středisko, ale několik menších areálů, které jsou navzájem propojené. Návštěvníci tak díky skibusům mohou každý den navštívit jinou část údolí.

Důležité informace

Všechny návštěvníky určitě vždy zajímají informace o počasí, aby byli dopředu připraveni a mohli si naplánovat třeba i výlety. Dnešní ski areály už jsou vybaveny o webkamery. Těchto webkamer ve Valdi di Fassa je několik. Díky této vymoženosti uvidíte stav sjezdovek a aktuální počasí ve Val di Asus Chromebook C300M AC Adapter Fassa. O kvalitě sněhu, teplotě vzduchu a dalších důležitých věcech zase informují webové stránky. Co se týká dopravy z České republiky do italských Dolomit, je doporučeno několik variant. Ať už zvolíte jakoukoli cestu, určitě si ji důkladně nastudujte.

Výhody střediska

Jedna z výhod pramení z velikosti všech ski areálů dohromady. Propojená střediska ve Val di fassa totiž nabízí až 400 kilometrů sjezdovek. Další výhodou jsou skvělé sněhové podmínky, nejen díky nadmořské výšce, ale i díky stále vylepšujícímu sněhovému zasněžování. Sjezdovky jsou moderní, každý den upravované a přehledně značené. Na své si přijdou nejen lyžaři, ale i snowboardisté, pro které jsou připraveny funparky nebo noční akce. Při sjíždění kopců se navíc budete kochat nádhernými scenériemi a v porovnání s ostatními středisky to nebude ani příliš drahé. Každý si zde najde ubytování přesně podle vkusu a finančních možností, jelikož Val di fassa e Carezza  nabízí  skipassy i ubytování v různé cenové relaci, cože je také plus.

Nevýhody střediska

Nevýhoda je vlastně jen jedna. Jelikož Val di fassa patří k nejkvalitnějším střediskům, co se zázemí týká, je jasné, že bude i hodně navštěvovaným místem lyžaři. Může tak dojít k frontám u vleků a lanovek. Nejvíce samozřejmě v období hlavní sezóny.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.