Lipno

Zimní dovolená v Česku: Lipno

Pod pojmem Lipno si každý asi představí spíše letní než zimní dovolenou. Na Lipno však můžete vyrazit celý rok, nabízí totiž spoustu zážitků v podhůří Šumavy. Jaká lákadla tedy Lipno nabízí?

Zimní sporty

K nejčastějším zimním sportům patří lyžování, to v jihočeském kraji nabízí třeba ski areál Lipno. Tento areál patří k nejlepším v České republice. Ski Lipno zajišťuje přehledné a bezpečné sjezdovky o délce 8 kilometrů a jsou tak vhodné především pro začátečníky a děti. Areál není uzpůsoben nejen sjezdovým lyžařům, ale i snowboardistům a běžkařům. Pro běžecké  lyžování se upravuje okolo 40 kilometrů běžeckých stop, které navazují na krásnou Šumavskou magistrálu. Ať už se tedy rozhodnete pro běžky nebo sjezdovky, určitě si vychutnáte dovolenou v krásném prostředí. Dalším zimním a velmi oblíbeným sportem je bruslení. Bruslit se dá na Lipenském jezeře, kde se každý rok vytvoří nejdelší bruslařská dráha světa a to si nemůžete nechat ujít. Posledním lákadlem Lipna v zimním období je Stezka korunami stromů, která nabízí pohled z výšin trochu jiným, ale krásným způsobem.

Když počasí nepřeje

Někdy se stává a především v zimním období, že počasí nedovoluje pobytu venku. Na tuto možnost je však Lipno připraveno. Vnitřní aktivity nabízí Sport Aréna Lipno. Vyzkoušet si můžete lezeckou stěnu nebo Sony SGPAC5V6 AC Adapter golfový simulátor. Dále Sport Aréna nabízí fitness, tenis nebo pobyt ve wellness centru. Relaxaci si dopřejte ve finské sauně, vířivce nebo parní lázni. Výhodou je, že ve sportovní aréně máte vše na jednom místě a nemusíte tak řešit přesuny a převlékání.

Lipno ubytování

Při plánování dovolené je jedna z nejdůležitějších věcí ubytování. V Amenity Resort Lipno si lze vybrat z několika typů. Například stále oblíbenější ubytování v rodinných domech, které jsou hned u jezera a asi kilometr od ski Lipno. Dalším takový typem je čtyřhvězdičkový hotel s vyhřívaným bazénem a neuvěřitelným výhledem lipenské jezero.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.