Velké Karlovice : běžky aktuálně

Velké Karlovice: Běžky aktuálně

Ptáte se kam na běžky? Zvolte Velké Karlovice. Tato obec je totiž ideálním místem pro běžkaře. Každoročně se zde strojově upravují a označují trasy různých náročností. Na své si tak přijdou, jak začátečníci, tak i profesionální běžkaři.

Užitečné informace

Ve Velkých Karlovicích samotný obecní úřad upravuje až 50 kilometrů běžeckých tras, které se prolínají a každý si pak může zkombinovat trasy dle své libosti.  Jelikož je vesnice dost rozsáhlá můžete strávit celý den na běžkách a ani neopustíte vesnici. Veškeré vyznačené trasy najdete na webových stránkách obce. Obec tyto stránky neustále aktualizuje, a tak se nemůže stát, že by stav tratí neodpovídal informacím Asus Chromebook C300 AC Adapter na webu.  A pokud potřebujete, před vyjetím na některou z tratí, poupravit lyže navštivte Ski servis přímo ve Velkých Karlovicích. Odborný servis vám upraví vázání na běžky nebo zajistí mazání běžek.

 Tipy běžeckých tras

Obec nabízí 13 okruhů upravených běžeckých tras. Dále také dvě trasy s výhledem na hřebeny hor. Mezi nejoblíbenější patří přejezd Javorníků nebo Vsetínských vrchů.  Přejezd Javorníků začíná v místě Kasárna a končí na Kohútce. Celková délka trasy je 12 kilometrů.  Druhým oblíbeným přejezdem je trasa skrze Vsetínské vrchy. Začíná se v Bumbálce a končí ve Vsetíně. Pokud nebudete chtít začít už v Bunbálce, lze se na běžkách   napojit  na trať ve Velkých Karlovicích směrem na Soláň.  Ať už si vyberete Javorníky nebo Vsetínské vrchy, určitě si užijete výhled a strávíte krásný den na běžkách.

Karlovská padesátka

Pokud rádi závodíte, nenechte si ujít závod v běhu na lyžích pořádaný ve Velkých Karlovicích.  Závod je součástí Ski Tour a je vhodný nejen pro profesionály, ale i rekreační lyžaře. Projedete tak 50 nebo 25 kilometrů v malebném Valašsku. Letošní ročník se bude konat poslední sobotu měsíce ledna 2017. Jestliže se budete chtít přihlásit, neváhejte navštívit oficiální stránky toho běžecké seriálu.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.