Vysoké Tatry: Kam na výlet v zimě?

Trávíte zimní dovolenou na Slovensku? Nechcete jen lyžovat, ale i něco vidět? Máme pro vás 3 tipy kam na výlet ve Vysokých Tatrách.

Od Štrbského plesa

Každoročně je ve Vysokých Tatrách upraveno okolo 20 kilometrů vyznačených turistických tras. Než se však na túru vydáte, je dobré se informovat o počasí ve Vysokých Tatrách, v jakém stavu se zrovna trasy nachází a tím pádem, zdali je možné túru uskutečnit. Veškeré informace se dozvíte buď na Horské záchranné službě, nebo v informačním centru ve Starém Smokovci. Pokud počasí bude přát, určitě si udělejte výlet ze Štrbského plesa na pleso Jamské nebo naopak. Tento výlet patří mezi ty méně náročné. A jestliže jste zdatní turisti, vyrazte až k vodopádu, nazývaném Skok. Cesta vede od Štrbského plesa k vodopádu. Celý výlet, tedy cestu tam i zpět zvládnete zhruba za 3 hodiny a 15 minut.

K Zamkovského chatě

K chatě se dá dojít dvěma trasami. První trasa vede ze Starého Smokovce, využít se dá pozemní lanovka na Hrebienok. Z Hrebienoku už se musíte vydat pěšky po značené magistrále až k Malé Studené Dolině u chaty Zamkovského. Druhá trasa začíná v Tatranské Lomnici a díky lanovce se vyvezete na Skalnaté pleso. Odtud zase pěšky  k Zamkovského chatě, ke které se tak vlastně dostane z opačné strany než u první trasy. Cesta k chatě vám zabere minimálně hodinu a půl, ale magistrály bývají dobře udržované a v Zamkovského chatě je i možnost ubytování a občerstvení. Můžete si zde po cestě odpočinout a nabrat síly na další túru. Pokud nechcete absolvovat zpáteční cestu dolů stejnou jako nahoru, tak trasy zkombinujte.

Za Malou Studenou Dolinou

Malá Studená Dolina patří mezi ty nenavštěvovanější doliny. Toto místo je atraktivní spíše pro letní dovolenou ve Vysokých Tatrách a v zimním období se tady s mnoha lidmi nepotkáte. Avšak i v zimně je tady krásně. Údolí začíná velkým vodopádem kousek od Zamkovského chaty a končí v Kotlině Piatich Spišských plies. Ze západu uvidíte Prostredný hrebeň oddělující Malou a Velkou Studenou Dolinu a z východu se zase můžete pokochat výhledem na Lomnický Štít.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.