Ski Amadé

Ski Amadé – ráj lyžařů

Hledáte skvělé místo pro vaši rodinnou zimní dovolenou? Neváhejte a zavítejte do Rakouských Alp. Konkrétně do lyžařského ráje a to do Ski Amadé.  Z České republiky dojedete na místo za pár hodin, jelikož cesta činí je 550 kilometrů.

Kde se Ski Amadé nachází?

Lyžařská oblast Ski  Amadé  Rakousko se nachází u města Salzburg. Tato oblast nezahrnuje pouze jedno lyžařské středisko, ale hned 25 areálů. Ski Amadé zasahuje nejen do Salcburska, ale i Štýrska.  Těmito kraji se táhnou Rakouské Alpy s vrcholy o nadmořské výšce i 3000 metrů. Největším z pětadvaceti středisek je Salzburger Sportwelt, který je zároveň nejblíže České republice. Mnoha sjezdovek se navíc nachází blízko dálnice, což je velká výhoda kvůli sjízdnosti cest.

Lyžování  Ski Amaddé

Lyžařská oblast nabízí dohromady 760 kilometrů sjezdovek, určeny zejména pro lyžaře a snowboardisty.  Sjezdovky jsou upraveny pro všechny obtížnosti, takže jsou vhodné i pro začátečníky a děti. Pro dopravu na vrchol kopců je Ski Amadé vybaveno 270 lanovkami a vleky.  Většina sjezdovek je navíc uměle zasněžována, takže lyžování je možné vždy. Největší výhodou Ski Amadé je skipas. Pokud si jej totiž koupíte alespoň na dva dny, můžete si vyzkoušet všechny sjezdovky v oblasti. Skipas lze koupit i online na stránkách Ski Amadé . Na webových stránkách střediska je také možnost si zajistit dopravu mezi areály nebo si stáhnout aplikaci lyžařské navigace.  Ve střediscích si tak užijete nejen kvalitní lyžovaní,ale i zábavu nebo příjemné posezení v některém z aprés –ski barů.

Ski Amadé ubytování

Co se ubytování týče, dá se najít a objednat přímo na webových stránkách střediska.  Ski Amadé nabízí i speciální ubytovací programy. Například pro ženy jsou přichystané tzv. Ladies Week se zajimavým programem, koncerty nebo lyžařskými závody.  V týdnu od 25. Března jsou zase přichystány  skipasy zdarma pro ty, kteří se ubytují ve dvoulůžkovém pokoji v  některém z hotelů.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.