Liberec

Na výlet do Liberce

Milujete hory, ale úplně nefandíte lyžování?  I pro vás máme tip. Udělejte si zimní výlet do města pod Ještědem, do Liberce. Toto město nabízí spoustu zážitků.

Něco málo o městě

Liberec by se dal považovat za jakousi metropoli Jizerských hor. Největší historickou památkou města je určitě novorenesanční radnice, která je krásně zdobená a je podobná městské radnici ve Vídni. Zpřístupněné jsou veřejnosti však jen některé prostory. Zcela přístupná je radniční věž, ze které uvidíte další krásy města. Na podobě Liberce má podíl především rodina Liebiegů, která po sobě zanechala nádherné vily. Mezi nejslavnější patří dům, ve kterém se narodil automobilový konstruktér Ferinand Porsche.

Poznání i zábava

Jedním z tipů je zábavný a zmodernizovaným aqupark v Liberci – Babylon nebo iq park s názvem iQlandia. V tomto vzdělávacím iq parku nyní probíhá expozice, která nese název Překonané vynálezy.  Díky této skvělé expozici tak můžete zavzpomínat na předměty z ne tak dávné doby. Uvidíte například mobilní telefon, který váží 6 kilogramů nebo počítač IQ 151. V Oblastní galerii zase probíhá multimediální výstava, nazvaná Nespatříte hada. Na výstavě neuvidíte jen obrazy Josefa Čapka, ale poslechnete si i Skácelovy verše.  Dalším tipem na výlet je návštěva nedalekého města a to Jablonce nad Nisou, kam se dostanete dokonce tramvajovou spojkou Liberec- Jablonec. Tramvají můžete také vyjet pod Ještěd a nasednou na lanovku, která vás vyveze až k vysílači.

Restaurace a ubytování v Liberci

Pokud si budete chtít dát něco dobrého na jídlo, tak určitě zavítejte do restaurace Le Bistro Liberec. Restauraci si otevřel slavný francouzský šéfkuchař Claude Durand, který zde vaří jen z lokálních surovin.  Navíc kuchyň je volně otevře a vy se můžete dívat na přípravu vašeho pokrmu. Další vyhlášenou restaurací je restaurace Zlatý Kohout, součást Grand Hotelu Imperial. Pokud se tedy rozhodnete výlet prodloužit, můžete si zajistit ubytování v tomto Libereckém hotelu.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.