Aquapark Staré Splavy

Máchovo jezero: Jaké aktivity nabízí a kde se ubytovat?

Uvažujete o pohodové letní dovolené? Rozhodně není nezbytné trmácet se několik hodin až k moři. Vždyť i v České republice se nachází několik skvělých oblastí, jež nabídnou krásnou přírodu a perfektní koupání. Naším tipem je slavné Máchovo jezero, které má připomínat jméno slavného romantického básníka. Hrad Bezděz, Doksy a další lokality. To je pouze velmi stručný přehled všech míst, která můžete při své dovolené u Mácháče navštívit. Kam se tedy vydat, jaké aktivity můžete absolvovat a kde je výhodné ubytování? Právě na tyto otázky se zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Výletní loď

Jezero s dlouhodobou tradicí

Máchovo jezero je označováno také jako velký rybník. Jedná se v podstatě o největší vodní plochu svého druhu v Libereckém kraji. K jeho založení došlo již ve 14. století. Pověsti hovoří o tom, že k jeho vzniku došlo v roce 1366 a lví podíl na něm měl sám Karel IV. Některé pověsti vypovídají i o mnohem dřívějším založení rybníka, a to v roce 1272. K místu se váže spousta zajímavých pověstí.

Muzeum Čtyřlístek

Nudit se stoprocentně nebudete

Aktivit se nabízí přímo u jezera spousta. Velkou devízou jsou především pláže, které jsou upravené a nabídnou pozvolný vstup do vody, což je optimální při koupání s malými dětmi. Samozřejmostí je spousta stánků s občerstvením. Pokud si budete chtít půjčit loďku nebo šlapadlo, máte samozřejmě možnost. Přes jezero se můžete vydat i parníkem. V létě to okolo Mácháče žije i v noci, a to na spoustě diskoték. Jestliže pobyt u pláže Máchova jezera nebude stačit, vyrazte do aquaparku v obci Staré Splavy. V Doksech můžete s dětmi navštívit muzeum slavného Čtyřlístku. K dispozici je i spousta cyklostezek.

Chatky Máchovo jezero

Pohodové ubytování na břehu Mácháče

Naším tipem na ubytování je rekreační středisko Elite. Pokud hodláte strávit vaši dovolenou v lesíku na břehu v malých chatkách, jste na správné adrese. Rekreační středisko leží v srdci lesa v obci Staré Splavy. K Máchovu jezeru je to pouhých 700 metrů. Z chatky Máchovo jezero přímo uvidíte a můžete vyrazit do vody s celou rodinou.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

One Ping

  1. Pingback: Kokořínsko | Svět cestovatele

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *