Kypr

Dovolená v říjnu: Kypr ve znamení národních parků

Dovolená v říjnu je většinou již ve znamení poznávání a koupání e v moři je fakticky reálné pouze v některých horkých destinacích. I proto se soustředíme na místo, kde se dá strávit dovolená v říjnu u moře, nicméně vidět zde můžete i spousty zajímavých míst, která jsou charakteristická především svým ryze přírodním původem. Buďme tedy konkrétní a podívejme se na Kypr. Dovolená říjen, listopad, případně prosinec může být právě e znamení tohoto malého státu.

Pohoda ve Středozemí

Kypr se nachází v oblasti Středozemního moře, přibližně stejně, jako je tomu u řeckých ostrovů. Srovnatelný může být z pohledu polohy s ostrovem Krétou. Ostrov Karpathos má fakticky stejnou zeměpisnou šířku, jako je tomu u severních částí Kypru. Jinak se Kypr zeměpisnou šířkou podobá ještě Tunisku. V každém případě se jedná o zemi, která může nabídnout jednak mořské pobřeží a jednak také krásnou přírodu charakteristickou několika národními parky.

Mytologie hovoří jasně

Kypr je i díky své poloze těsně spjatý se starou řeckou mytologií. Vždyť se zde podle ní narodila samotná bohyně veškeré krásy světa Afrodita. Dle mytologických informací byla Afrodita zplozena nedaleko letoviska Paphos, a to konkrétně na pláži zvané Petra tou Romiou. Právě tady mělo být místo, kam dolétly genitálie Urana. Okolo nich se vytvořila hustá pěna, z níž vyvstanuv zmiňovaná bohyně krásy. Na malém poloostrůvku Akamas se nacházejí tradiční Afroditiny lázně. Nedaleko Paphosu se nachází i pozůstatky chrámu, který byl zasvěcen právě Afroditě a pochází z 12. století pře.n.l.

Skvostné národní parky

Ostrov Kypr uchvátí především nádhernými scenériemi, jež jsou součástí národních parků. Vynikající volbou je především slavný park Troodos, jehož součástí je starobylý klášter Kykkos. Nedaleko něj je situováno takzvané cedrové údolí, kde roste velmi vzácný jehličnan starý desítky let. Za zmínku jistě stojí i Národní park a pohoří Akamas.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *