Hofburg

Podzimní prázdniny: Navštivte majestátní Hofburg

Zamilovali jste si krásné historické památky a místa, kudy kráčely dějiny? Pak nemůžete minout ani Vídeň. Hlavní sídla rakousko-uherských mocnářů vám mohou být skvělou odměnou za váš čas a snahu navštívit tyto lokality. Jednou z nich je v každém případě Hofburg. Právě Hofburg Vídeň nabízí ve vší své kráse a můžete se zde podívat na vše, co souviselo s rakouskými mocnáři. Až do roku 1918 sloužil jako jejich oficiální sídlo. Jaká je tedy jeho historie a co všechno zde najdeme?

Hofburg

Tradiční sídlo panovníků

Základy celého komplexu Hofburgu byly položeny již ve 13. století. Mělo se jinak o velké císařské fórum, které bylo ovšem postupně proměněno na podobu hradu. Postupem času docházelo k přístavbám dalších částí. Ty úplně nejnovější pochází až z roku 1900. V současné době sídlí v budově Hofbugru spolkový prezident. Jinak můžete posedět v některé ze stylových kaváren anebo se podívat na světoznámé historické sbírky. Záleží jen na vás.

Museum Sisi a císařské apartmá

Krásná, milovaná a hodně opěvovaná. Takto lze hovořit směle o Sisi, známé to panovnici. Alžběta se stala jakousi kultovní postavou rakouského císařského dvora v minulosti a byly o ní natočeny různé snímky dokumentárního i celovečerního charakteru. Prohlédnout si budete moci její velký salón, který vás ohromí svou monumentalitou. Podívat byste se měli i do slavného císařského apartmá, což jsou prakticky soukromé komnaty panovníků. Uvidíte v nich nejen stopy po rozmařilosti vrchnosti, ale i po běžném životě urozených lidí.

Hofburg

Španělská dvorní jízdárna a Uměleckohistorické muzeum ve Vídni

Pro každého, kdo má rád koně, je určena Španělská dvorní jízdárna s proslulou jezdeckou školou, v níž se nachází slavný lipicánský balet. Barokní atmosféru Hofburgu to vše jen podtrhne. Uměleckohistorické muzeum ve Vídni má ryze svůj tradiční ráz a jedná se o budovu, kterou poznáte na první pohled podle jejího architektonického vzhledu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *