Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy v říjnu

Milujete počasí na Kanárských ostrovech v průběhu jara a léta? Pak si jistě oblíbíte také podzimní měsíce na tomto kouzelném souostroví. Počasí Kanárské ostrovy hodně ovlivňuje hlavně podle konkrétní lokality, v níž se budete momentálně nacházet. Zárukou vysokých teplot se stane subtropické pásmo, které nabídnou Kanárské ostrovy po celý rok. Mnohdy bývají ostatně označovány jako Ostrovy věčného jara. Spousty všudypřítomné zeleně a vysoké teploty vzduchu nás o tom jednoznačně přesvědčí.

Golfský proud a skvělá poloha souostroví

Typické saharské podnebí je pro Kanárské ostrovy doslova charakteristické. Poloha přibližně nějakých 100 kilometrů západním směrem od Maroka hovoří jasně. Nejvíce se na podnebí na Kanárských ostrovech podílejí pasáty, jež přinesou chladnější vzduch v období v uvozovkách zimy. Jinak ale působ zejména teplý Golfský proud, který zajistí dokonalé klima počas celého roku. Můžete si tak vystačit vždy pouze jenom v tričku.

Kanárské ostrovy

Srážky, déšť a zima zde skoro neexistují

Se srážkami se můžete na Kanárských ostrovech setkat pouze a jedině v zimním období, kdy je jich skutečně větší množství. V létě tady nezaprší. V zimě se na srážkách podílí hlavně Azorská tlaková výše. V zimě klidně naprší i několik desítek milimetrů vody, z čehož jsou často i místní poněkud překvapení. Na nějaké dlouhotrvající lijáky ale v této oblasti můžete s klidným srdcem zapomenout. Prostě neexistují.

Zima je zde příjemná

Nemusíte příliš zimu v Evropě? Pak sem můžete klidně vyrazit v průběhu jakéhokoli podzimního nebo zimního měsíce. Výbornou volbou je doba po evropské sezoně, tedy v listopadu a prosinci. Klidně ale i v lednu se tady setkáte s nadprůměrnými teplotami ohybujícími se okolo 20 stupňů Celsia. Voda v moři je sice poněkud chladnější a na koupání to příliš není, nicméně i tak je na Kanárských ostrovech co dělat a nudit se rozhodně nebudete.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *