Ski Bedřichov

Ski areál Bedřichov v Jizerských horách

Hodláte si letošní zimu užívat v některém z tuzemských zimních center? Pokud ano, pak pro vás máme zajímavé doporučení, které se týká jednoho známého střediska v Jizerkách. Bedřichov v Jizerských horách se řadí mezi velmi oblíbená zimní centra, která mají rozhodně svým návštěvníkům co nabídnout. Podívejme se na něj tedy mnohem podrobněji a poukažme si na jeho největší přednosti.

Dostačující přepravní kapacita

Problémem mnohých zimních center bývají bohužel dlouhé fronty u vleků a lanovek. V Bedřichově byste se s ničím takovým jen tak setkat nemuseli. Středisko totiž disponuje celkem 6 lyžařskými vleky. Dva z nich jsou klasické kotvové a zbytek tvoří pomy. Vyrazíte-li na večerní lyžování, pak vás vyveze jedna z nich na sjezdovce zvané Malinovka. Práva tady se také nachází speciální dětský vlek určený pro ty nejmenší lyžaře a lyžařky.

A co sjezdovky?

Ski areál Bedřichov poskytne celkem slušných 4,5 km sjezdových tratí. Jedná se o sjezdovky všech obtížnostních typů. Jeho velkým plusem je šířka. Právě díky ní budete mít jednak pro svou jízdu dostatek místa a jednak si budete moci vyzkoušet i různé techniky. Tratě jsou kompletně vybavené systémem umělého zasněžování, takže ani nedostatek přírodního sněhu nebude žádnou překážkou pro užívání si bílé pokrývky. Jen Mainovka je dlouhá 510 metrů.

Další možnosti střediska

Bedřichov nabídne i spousty dalších možností. Samozřejmostí je přítomnost lyžařské školy a také půjčovny lyží. Autem i autobusem se dostanete pohodlně na parkoviště určené pro 50 vozů, a to jak z Jablonce, tak i třeba od Liberce. Za velké parkoviště u Malinovky se neplatí. Jinak se zde nacházejí i dvě placená, a to Hřiště a Maliník. V každém případě není od věci si přivstat a vyrazit na lyže v brzkých hodinách, kdy se zde nenachází ještě málo lidí.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *