Vida Brno

Kam s dětmi v Brně: Vida Brno

Nudná muzea, která spíše vábí lidi v důchodovém věku a snaží se zapůsobit na jejich vzpomínky, jsou prostě nezáživná. Odhoďte tedy i vy sentiment a podívejte se do Vida centra v Brně, která má rozhodně co nabídnout. Jedná se o zábavní vědecký park, v němž se exponátů prostě a jednoduše musíte dotýkat. Interaktivní exponáty vás budou bavit a dokážete se při práci s nimi i něco málo naučit. Podívejme se tedy na všechno, co je možné v tomto centru spatřit a o vás bude nějakou tu hodinu bavit…

Fyzika v praxi

Ve Vida centru se setkáme s různými exponáty, z nichž bychom mohli jmenovat například rentgenové oči, zemětřesnou desku, kolo umístěné na laně, společenství mravenců Atta anebo vodní tiskárnu či archeologické pískoviště. Všechny atrakce v sobě spojují historii, anatomii třeba v podobě obrovského lidského srdce a zeměpis či fyziku. Právě ta je propojena všemi atrakcemi napříč a setkáte se s ní na každém kroku.

Pokusy v rámci doprovodného programu

Stálou expozici si pochopitelně můžete bez problémů projít sami, nicméně určitě není od věci podívat se také na vědecké pokusy a komentovanou část expozice. Zaměstnanci Vida centra vám předvedou fyziku, chemii a jiné vědy v praxi ve své nahotě, takže uvidíte, že i tyto zdánlivě nudné vědy mohou mít zábavný charakter a vy se budete prostě a jednoduše bavit.

Zážitková forma vědy

Z našich tipů na jednotlivé pokusy bychom mohli uvést například ty, které se provádějí s kyvadlem, které může spadnout nešťastnému profesorovi přímo na nohu. Zajímavá je i část, v níž se dovídáme o vodivosti lidského těla. Tato zážitková demonstrace vám doslova vykouzlí mráz na zádech a pověstný třas způsobený malou dávkou elektřiny. Propojení více lidí samozřejmě dává tomuto zážitku ještě další rozměr. Zapomenout přitom nemůžeme ani na relaxační koutek a pověstnou kávu Kofi Kofi.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *