Rožnovský pivovar

Rožnovský pivovar pro děti i pro dospělé

Rožnov je krásné město a navštívit muzeum v přírodě v čele se skanzenem tradiční valašské vesničky je jakousi samozřejmostí. Spousta lidí již ale tuto atrakci zná a chce se spíše podívat do města a mít nějaký jiný cíl. Především rodiny s dětmi se chtějí dokonale bavit. Výborný prostor jim v tomto nabízí Rožnovský pivovar, a to i v době deště, kdy se venku procházet nedá. Podívejme se, co nabídne prakticky celé rodině.

Pivovar pro tatínky

Jen málokterý chlap nemá rád pivo. Když se navíc vaří v ryze domácím provedení, není co řešit. Rožnovský pivovar nabízí možnost exkurze a seznámení se s tradičním vařením pěnivého moku v tomto valašském městě. Podívat se můžete přímo do výroby, anebo sednout v pivovarské restauraci, kde přímo ochutnáte Rotschilda, dvanáctistupňový třešňový ležák, Poppera anebo vynikající medové pivo. Na jídlo si dáte pochopitelně něco k pivu, tedy halušky, stupačky, žebra či koleno.

Pralinkárna a kavárna pro maminky

O faktu, že ženy příliš pivo v lásce nemají, není nutné nijak diskutovat. Místní pivnice je ovšem propojena přímo s kavárnou, ve které můžete ochutnat nejen vynikající kávu, ale také spousty skvělých dortíků a sladkostí. Pokud půjdete ještě kousek dál a projdete ji celou, dostanete se do pralinkárny, v níž jsou k dispozici vynikající čokoládové dobroty, jichž se nebudete moci nabažit.

Dětský park

Rožnovský pivovar pro děti

Zapomenout nemůžeme ani na děti, které milují hry a herny. Právě jedna taková herna je součástí komplexu Rožnovské pivní lázně a nachází se z druhé strany pivovar. Uvidíte v ní i lákadla na slavnou Kovo ZOO nacházející se ve Starém Městě. Součástí velké dětské herny je i restaurace a podívají se zde také vynikající domácí dezerty. Dát si ale můžete i vynikající pizzu nebo standardní jídlo. Bavit se tady budete všichni.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *