Omán

Omán: Zažijte skvělou podzimní exotickou dovolenou

Sychravé podzimní dny přímo svádějí k tomu, aby se člověk sbalil a vycestoval do některé z cizích zemí. Najde se totiž spousta států, kde je nádherně teplo, a objevovat jejich krásy lze klidně i v krátkých kalhotách. Jednou z takovýchto zemí je bezesporu Omán. Jedná se o poměrně exotický pobyt, na který budete dlouho pomatovat. Pokud se momentálně ptáte kam na dovolenou, budou se vám naše informace hodit. Doporučíme nejen některé krásné lokality v Ománu, ale i cestovní kancelář, která vám nabídne skvělý zájezd za výhodnou cenu.

Omán

Maskat tradice islámu nezapře

Tu správnou exotickou atmosféru zcela jistě nasajete v hlavním městě Ománu, kterým je Maskat. Vydat byste se určitě měli do velké mešity sultána Qabosse. Tato architektonicky unikátní stavba otevřená od roku 2001 se vyznačuje například krásným velkým ručně tkaným kobercem nebo obřím lustrem Swarovski. Pojmout dokáže až neuvěřitelných 20 000 věřících. Spousty nejen hmotných památek z historie Ománu nabídne Bait Al Zubair Meseum. Podívejte se i do budovy Národní opery.

Voda, poušť a hory

Kombinace těchto třech věcí je v Ománu skvělá. Vyrazit můžete třeba do starého přístavu s pevností Quriyat. Vaše exotická dovolená se jistě neobejde bez návštěvy krásného jezera, které vzniklo po vybudování přehrady Wadi Dayqah Dam v roce 2012. Pozoruhodný přírodní úkaz představuje dutina v zemi Bimmah Sinkhole. Moc hezké je i koryto řeky s několika vodními prameny Wadi Bani Khalid. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na arabskou poušť s pověstnými dunami Sands Wahiba. Z horských oblastí se vyplatí navštívit zelený horský region, jímž je Jebel Akhdar.

Omán

Vyzkoušejte si tradiční řemesla

Obyvatelé Ománu jsou sdílní a dokážou vám vysvětlit spousty technik a řemesel, která je živí. Na mysli máme například lisování oleje, pečení chleba, pražení kávy, mletí mouky nebo další činnosti. Ať už chcete navštívit jakékoli lokality, máte jedinečnou možnost. Nabízí se totiž zájezdy na míru od CK Monoi. Díky jim si užijete řadu neobvyklých zážitků.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *