Tunisko

Dovolená v Tunisku po celý rok

Tunisko a rozmanitá země? Tuto nálepku dává zemi především bujná vegetace v horách a písečné duny. Jak si zde tedy užít dovolenou?  Naprosto pohodlně. Do Tuniska totiž můžete cestovat celý rok a užit si nejen moře, pláže, památky, ale také si vychutnat skvělou místní kuchyni.

Od jara do zimy

Ve středozemní části Tuniska můžete očekávat horké léto a mírnou zimu, také průzračné moře, vyprahlou poušť a karavany velbloudů s usměvavými lidmi. Už od května je zde příjemných 25°C , je to čas kdy se celá země zahalí do pestrých barev kvetoucích jasmínů, oleandrů a mimóz. V létě se už teploty vyšplhají přes 30°C. Dovolená v Tunisku však není jen o odpočinku v hotelových resortech. Ten je sice hodně příjemný, ale země nabízí i spoustu jiných a zajímavých zážitků po opuštění hotelových bran.

Nejnavštěvovanější místa

 Tím asi nejnavštěvovanějším místem v Tunisku je Kartágo, které bylo ve 3. a 2. Století př. n. l rozhodujícím centrem západního Středomoří.  V Kartágu uvidíte pozůstatky starého města, punské pohřebiště, svatyni Tophet nebo třeba místní Antoniovy lázně. Za prohlídku stojí také muzeum, představující osudy celé říše.  Další oblíbenou turistickou atrakcí je Sidi Bou Said. Jedná se o malebné městečko s romantickými bílými domy a modrými okenicemi či dveřmi. Takovou krásu nikde jinde v Tunisku nespatříte. Barevným složením tato architektura hodně připomíná tu řeckou. Právě ta mu byla inspirací.

Skvělá gastronomie

Kromě hotelových služeb a památek vás potěší i zdejší gastronomie. Kuchyně je sezónní a opravdu výtečná. Olivy, olivový olej, ryby nebo hovězí a drůbeží maso jsou zkrátka nenahraditelnou složkou. Přílohou je nejčastěji rýže, couscous a různé zeleninové směsi. Jídla ještě bývají obohacena pikantní pastou, která se nazývá haussa a vyrábí se ze sušených paprik. Co se týká dezertů, ty jsou velmi sladké a plné datlí, ořechů a medu.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *