karlštejn

Kam na výlet ve středočeském kraji?

V nejlidnatějším kraji v Česku, ve Středočeském kraji se nabízí spousta možností na vycházky. Na své si přijdou milovníci přírody díky mnoha kopcům, řekám a rybníkům. Velkým lákadlem je také jeden z nejnavštěvovanějších hradů a to hrad Karlštejn.

Největrnější Milešovka

Milešovka, nejvyšší hora Českého středohoří je známá také díky Cimrmanově hře Švestka. Nachází se na sever od Prahy u obce Milešov. Z vrcholu hory je výhled do dalekého okolí, protože Milešovka převyšuje všechny ostatní vrcholy. Jedná se také o místo s nejdrsnějším podnebím a bezvětří je tu jen 8 dní v roce.  Turistické trasy vedou z Černošic, Velemína, nebo třeba Milešova.  Během turistické sezóny je na vrcholu dostupné občerstvení. Nachází se zde tak spousta informačních tabulí o historii meteorologické observatoře, meteorologii i okolní přírodě.

Místo, které by měl navštívit každý správný Čech

Památným místem české historie, které by mě navštívit každý Čech je samozřejmě hora Říp. Říp se nachází u města Roudnice nad Labem a uvidíte ho už velké dálky.  Díky rovinatému okolí měl praotec Čech výhled široko daleko.  Na vrcholu hory stojí rotunda sv. Jiří, která je jednou z nejstarších zachovaných rotund v České republice.  Na úpatí hory vyvěrají také tři prameny a jeden z nich, východní je dokonce považován za léčivý.

Lom Velká Amerika a hrad Karlštejn

Lom Velká Amerika by se dal přirovnat k americkému Grand Canyonu. Tento bývalý vápencový lom je oblíbený především filmaři. Natáčely se zde takové hity jako Limonádový Joe nebo Akumulátor. S Velkou Amerikou je podzemními šachtami propojena Malá Amerika, také zatopena křišťálovou vodou. Tyto krásné lomy leží nedaleko hradu Karlštejn, takže si můžete udělat celodenní výlet a obě destinace spojit. Z hradu k lomu je to necelých 5 kilometrů, takže žádná náročná cesta. U informační budovy Karlštejna se nachází malé pevnostní muzeum, které také stojí za návštěvu.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *