Hostýn

Turistické trasy na Zlínsku

Lákají vás hory nebo roviny? Na Zlínsku si vyberete, jelikož Zlínský kraj nabízí řadu turistických stezek. Můžete prozkoumat stezky v okolí Rusavy, udělat si výlet z Luhačovic do Vizovic nebo z Napajedel do Zlína, je to jen na vás.

Všechny cesty vedou z Rusavy

Na severu Zlínského kraje se v horách nachází obec Rusava, kterou prochází několik turistických tras. Když se vydáte na severo- východ po modré, dojdete až na vrchol Skalný. Tam se můžete napojit na naučnou stezku. Tato trasa vás povede Hostýnskými vrchy. Cestou uvidíte zříceninu hradu Obřany, Teodorův pramen nebo vrchol hory Smrdutá. Naučná stezka končí v Rajnochovicích. Po modré stezce se můžete rovněž vydat z Rusavy do Bystřice pod Hostýnem a jako cíl cesty můžete zvolit i Holešov.

Cestou do Vizovic

Výchozím bodem pro cestu do Vizovic můžete zvolit třeba Luhačovice. Odtud se vydáte po žluté turistické stezce na sever. Ta vás dovede do Řetechova na rozcestí, kde se napojíte na naučnou stezku Pod Starým Světlovem. Na dalším rozcestí u kostela Panny Marie Sněžné se dáte po zelené turistické stezce. Po nějaké době se opět dostanete k rozcestí u zříceniny hradu Starý Světlov, kde se vydáte za modrými značkami. Ty vás provedou mimo jiné i k zřícenině hradu Engelsberk. Po modrých značkách pokračujte na Spletený vrch a za ním se dáte po naučené stezce Vizovické prameny, která vás dovede až do města Vizovice.

Do krajského města

V okolí Zlína se najde i spousta klidných turistických tras. Jedna z nich začíná v obci Napajedla, kde vyrazíte po žluté stezce u koupaliště Pahrbek.  Stezka vás povede kolem tvrze nebo spíše její zříceniny Leopoldov, přes Karlovice až na rozcestí Svatá voda. Zde se vydáte po zelené trase na východ a půjdete dál až k rozcestí  zvané ,,U Boudy‘‘, kde vás čeká asi kilometr lesa. Tam se vydáte dál na východ po modré kolem Tlusté hory a budete v cíli, tedy ve Zlíně.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *