Důležitá a krásná místa v Krkonoších

Mumlavský vodopád

V Krkonoších si můžete vybrat z několika zajímavých středisek. Prvním z nich je Harrachov, město, které je typické svou sklářskou výrobou a také svými sjezdovkami pro skákání a lety na lyžích. Nedaleko začíná takzvaná Harrachova cesta podél nádherných Mumlavských vodopádů.

Odtud budete pokračovat k Vosecké boudě nebo Labské boudě, která leží poblíž dalšího významného krkonošského centra, Špindlerova Mlýna. Z tohoto městečka budete moci podnikat výlety k mnoha životně důležitým památkám a turistickým chatám.

Špindlerův Mlýn

Také Špindlerův Mlýn je centrem různých adrenalinových a sportovních setkání pro návštěvníky. Například 1,4 km dlouhá bobová dráha je otevřena celoročně. V rámci východočeské lokality byste navíc neměli vynechat návštěvu nejvyšší hory České republiky – Sněžky.

Pec pod Sněžkou

Na tento vrchol, který se nachází ve výšce 1603 m nad hladinou moře, lze vystoupit buď pěšky, nebo lanovkou, která vede z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu, kde vystoupíte. V případě, že se rozhodnete jít pěšky, budete si moci vybrat trasu Obřím dolem kolem Slezské boudy, která je dlouhá asi 8 kilometrů, nebo kratší trasu přes Růžohorky a Růžovou horu.

Pramen Labe a Česko-polská stezka

Labe pramení v Labském kotli v Krkonoších, nedaleko hranic s Polskem. U pramene Labe se nachází skruž s přítokem a odtokem vody a vydlážděním, sochou alegorií vody, souhrou pamětních desek věnovaných propagátorovi české turistiky na území Krkonoš (Janu Bucharovi), a kamenná zídka s erby měst, jimiž potok protéká. Navíc je zde rozcestník horolezeckých tras a zde končí Bucharova cesta z Jilemnice.

Lesní stezka
Zdroj: Pixabay

Pramen Labe je upraven pro účely cestovatelů. Pravý pramen je přilehlý a zablokovaný. V sousedství je tzv. česko-polská stezka. Tato 28 km dlouhá stezka s četnými výhledy vede od křižovatky pod Tvarožníkem podél česko-polské hranice. Představí vám mimo jiné Sněžné jámy, Mužské a Dívčí kameny, Malý Šišák a Sněžku.

Další krásná místa:

  • Sněžné jámy
  • Labský vodopád
  • Pančavský vodopád
  • Úpské rašeliniště
  • Wielki Staw a Maly Staw
  • Jánské lázně
  • Harrachov

Zdroje ingo: kudyznudy.cz, region.krkonose.cz

Náhledové foto: Pixabay