Ostrov São Miguel vás přivítá na Azorských ostrovech. Jeho návštěvu si určitě nenechte ujít

Pokud byste se rádi podívali na Azorské ostrovy, pak by vám při cestě sem určitě neměl uniknout ostrov São Miguel. Nejde jen o pouhou vstupní bránu do těchto míst – sám o sobě nabízí opravdu mnoho a mnoho zajímavého

Azorské ostrovy patří Portugalsku, a tvoří je celkem 9 vulkanických ostrovů. Jsou opravdu zajímavé a každý z nich je jiný. Navštívit na nich můžete mimo jiné i nejvyšší horu Portugalska, zatopené krátery sopek alias půvabná sladkovodní jezera nebo třeba lávové jeskyně.

Ostrov São Miguel je králem zeleně

Pokud míříte na Azory hlavně za přírodou, pak se vám ostrov São Miguel určitě zalíbí. Místní mu totiž říkají Ilha Verde (Zelený ostrov), protože zeleně je tu opravdu hodně. Milovníci se mohou těšit i na množství volně rostoucích hortenzií, jež vykvétají modře.

Ostrov São Miguel vás přivítá na Azorských ostrovech. Jeho návštěvu si určitě nenechte ujít Foto: Pixabay

Hlavním městem ostrova je Ponta Delgada. Doporučujeme se tady přímo i ubytovat – má totiž ideální polohu pro výlety do různých míst ostrova. Na ostrov se lze navíc pohodlně letecky dostat z Lisabonu.

Co na ostrově vidět

Určitě by vám nemělo uniknout jezero Sete Cidades. Pokud se chcete vykoupat v horkých vodách přírodního pramene, pak navštivte Ponta da Ferraria nebo lázeňské městečko Furnas. Zajímavé jsou i ananasové plantáže a samozřejmě i jediné evropské čajové plantáže či famózní vyhlídky Santa Iria. Na své si tu tedy přijde rozhodně úplně každý.

Zdroj: https://www.cestujlevne.com/pruvodce/portugalsko/sao-miguel, https://www.emma.cz/portugalsko/azorske-ostrovy-letecky/, https://hoska-tour.cz/magazin/sao-miguel/, https://www.redok.cz/co-videt-a-zazit-na-azorskem-ostrove-sao-miguel/

Ostrov São Miguel vás přivítá na Azorských ostrovech. Jeho návštěvu si určitě nenechte ujít Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.