Uhličité koupele pomáhají tělu na mnoha frontách – proč jsou tak oblíbené právě v zimě?

Uhličité koupele patří k největším lákadlům mnoha českých lázní. A velmi oblíbené jsou zvláště v tomto období. Dokážou totiž s naším tělem mnoho věcí.

Kde tyto jedinečné lázeňské pomocníky navštívit a co vám mohou přinést právě v těchto měsících? Podívejte se na to, co by vás v této oblasti mělo zajímat nejvíce.

Proč uhličité koupele pomáhají

V první řadě dokáží skvěle odbourat podzimní únavu. A za všechno může právě oxid uhličitý. Ten se během koupelí vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Na tělo má tedy celou řadu zajímavých účinků.

Po sérii koupelí se krásně prokrví a okysličí všechny tkáně a budete mít pocit, jako by vám někdo do unaveného těla vlil novou krev. I to je důvod, proč jsou tyto procedury mezi lidmi tak oblíbené. Koupele přispívají také k poklesu zvýšeného tlaku krve, k vyplavování odpadních látek z těla, snížení bolesti kloubů a zmírnění svalového napětí.

Foto: Pixabay

Kde si užít uhličité koupele

Tohoto přírodního odplavovače stresu najdete například ve Spa Resort Libverda v malebném lázeňském městečku Lázně Libverda v podhůří Jizerských hor. Zdejší lázeňská historie je velmi dlouhá. Již na konci 14. století získaly lázně věhlas díky léčivým minerálním pramenům hydrogenuhličitanového typu. Ceněno je i u nich i klidné prostředí a blízkost přírody.

A uspokojeny budou i mlsné jazýčky. Restaurant Valdštejn, v nímž můžete ochutnáte delikatesy tradiční české kuchyně v moderním pojetí se totiž může od letoška pyšnit oceněním a certifikátem CzechSpecials.

Zdroj: http://www.lecebnelazne.cz/profiles/51-lazne-libverda-a-s, https://www.lazne-libverda.cz/cz/, https://www.metro.cz/vyzkousejte-vysokou-gastronomii-a-uhlicite-koupele-ve-spa-resortu-libverda-1wd-/protext.aspx?c=A221031_125200_metro-protext_wei

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.