Eiffelova věž – informace pro každého milovníka dalekých pařížských výhledů

Neumíte si návštěvu Paříže představit právě bez návštěvy Eiffelovy věže? Poradíme vám, na co si dát při návštěvě pozor a jak si ji užít opravdu na maximum. Tak například jet za nejkrásnějším výhledem do třetího patra by bylo zcela zbytečné…

Lidé se často domnívají, že Eiffelova věž je nejčastěji navštěvovanou památkou Paříže. Ale není to pravda. Podle průzkumu provedeného na začátku minulého roku skončila až čtvrtá – předběhly ji: katedrála Notre Dame, bazilika Sacré Coeur a muzeum Louvre.

Na místě vás může čekat nepříjemné překvapení

Začneme otevírací dobou. Podle turistických průvodců by měla být Eiffelova věž otevřena každý den. Ovšem je třeba zmínit vcelku pravidelné stávky personálu nebo silný vítr, který vám znemožní přístup do posledního patra. V sezóně, která začíná 15. červnem a končí 1. září, je tato památka otevřena od 9 hodin ráno do půlnoci. Ovšem pozor, poslední výtah vás na vrchol vyveze už ve 23:00 a po schodech vás pustí jen do 19. hodiny, poté již ne. Mimo sezónu pak můžete využít čas od 9:30 do 23:00.

Ujistěte se, že stojíte v té správné frontě

Pokud plánujete své výlety dopředu, doporučujeme zakoupení expresní vstupenky, vyhnete se tak frontám. Cesta absolvovaná výtahem je rozhodně pohodlnější, ale také dražší a s dlouhou čekací dobou. Dostanete se však do všech tří pater.

Zdatnější návštěvníci mohou první dvě patra zdolat pěšky. Výhled mezi kovou konstrukcí je úchvatný a neměl by si ho nechat ujít opravdu nikdo. Fronty se liší podle způsobu, jaký si k výstupu zvolíte. Výtahy najdete uvnitř východního, západního a severního pilíře, pro pěší návštěvníky je pak otevřen jižní pilíř. Ne vždy jsou však přístupné všechny cesty, takže si pro jistotu zkontrolujte, že jste se skutečně postavili do té řady návštěvníků, kterou chcete.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.