Víme, kde najdete jedinou sochu na světě zaslíbenou ďáblovi

Madrid má pro turisty mnohá lákadla. Některá jsou notoricky známá, o jiných vědí jen cestovatelští nadšenci. A my právě pro vás jedno takové máme. Nechte se pozvat do nejznámějšího madridského parku a odhalit všechna jeho tajemství.

Máme na mysli Parque del Retiro, který vás potěší opravdu mnoha zajímavostmi. Vstupte do něj po ulici Alcalá a vychutnejte si jedinečný pohled na působivou bránu Puerta de Alcalá. A kam dál?

Socha Padlého anděla a další

Něco takové byste v pobožném Španělsku nehledali, přesto tu je – socha Padlého anděla, která je podle místní legendy „jedinou sochou na světě zaslíbenou ďáblovi“. Jde spíš o místní atrakci. V parku se najdou i mnohem zajímavější památky – například Palacio de Cristal, v němž najdete množství muzejních i uměleckých expozic, které se pravidelně obměňují. V parku si můžete užít také projížďku po lodičkách na jezeře a odpočinout si na jedné z mnoha laviček u fontán, jimiž je Parque del Retiro proslulý.

Palacio Real & Catedral de la Almudena

A kam se v Madridu ještě vydat, pokud vám zbude čas? Pokud milujete umění a jedinečnou architekturu, s radostí vás přivítá jedna z bývalých rezidencí královské rodiny Palacio Real & Catedral de la Almudena. Nabídne oslňující barokní interiéry, četné sbírky soch a obrazů a perfektně zachovalé vybavení. Nechybí tu třeba královská lékárna nebo knihovna.

Kousek Egypta na území Španělska

A na závěr vám doporučíme ještě Templo de Debod & Plaza España. Jde o skutečně původní egyptský chrám, jež byl v zemi svého vzniku na popud egyptské vlády rozebrán a poslán jako dar do Španělska. Šlo opravdu o velkolepý dar, jinak by totiž tahle půvabná stavba zmizela pod vodami Asuánské přehrady. Dnes ho tu můžete obdivovat v celé kráse – a to zevnitř i zvenčí.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.