I Ukrajina má svou cestovatelskou Instagramovou hvězdu. Znáte ji?

Lvov

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay.com

Ukrajina má pro nás stále ještě příchuť něčeho nebezpečného a zakázaného. V posledních letech si však za její hranice nachází cestu stále více turistů. Nepočítáme-li východní regiony, může se totiž směle rovnat mnoha jiným oblíbeným cestovatelským destinacím.

Najdete tu jedno z nejfotografovanějších míst východní Evropy – tedy alespoň co se Instagramů zamilovaných párů týče. A na co dalšího se ještě můžete těšit?

Tunel lásky

Tunel lásky: Zdroj obrázku https://commons.wikimedia.org/

Tunel lásky v Klevanu

Možná jste doposud jméno tohoto města nezaregistrovali. Ovšem obrázek dlouhého tunelu, tvořeného srostlými korunami staré aleje, vám určitě známý je. Lemují zdejší jednokolejnou trať a současný vzhled vůbec nebyl záměrem. Naopak, příroda si tu poradila po svém. Tunel lásky v Klevanu měří tři kilometry a zamilované páry věří, že pokud se budou držet za ruce a projdou tudy tam i zpátky, splní se jim jakékoliv přání.

Karpaty: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zelená perla Ukrajiny alias Karpatské hory

Ať už milujete romantické procházky nebo náročné pěší túry, Zakarpatská Ukrajina vám ve všem ráda vyhoví. Hory lemované zelenými lesy ve svém středu ukrývají malebná jezírka. A není třeba se při objevování zdejších krás spoléhat jen na vlastní nohy, k dispozici jsou i cyklostezky, horolezecké trasy nebo rafting.

Lvov

Noční Lvov: Zdroj obrázku Pixabay.com

Lvov aneb za uměním

Tady se budete cítit jako doma. Vždyť Lvov patřil k Rakousku-Uhersku a poté k Polsku. Historické centrum (UNESCO) je tedy velmi podobné těm ve střední Evropě. A díky množství galerií a muzeí se mu přezdívá „centrum ukrajinského umění“.

Ukrajinská metropole – Kyjev

Turistické zázemí se tu rok od roku lepší. Brzy proto bude návštěva ukrajinského hlavního města stejně samozřejmá, jako třeba cesta do Budapešti. Pyšnit se může řadou významných památek:

  • chrám sv. Žofie,
  • historické městské centrum,
  • Národní umělecké muzeum,
  • dvě botanické zahrady,
  • Dům s chimérami apod.

Na své si tu přijde rozhodně každý, jen si dávejte pozor na kvalitu ubytování. Nejlevnější hostely, nabízející přespání už za 90 Kč na noc raději vynechte. Ty s rozumným zázemím začínají od 150 Kč výše.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.