Elektrokoloběžky

Elektrokoloběžky vydrží déle, než si možná myslíte

Hledáte spolehlivého parťáka na delší cesty, ovšem už předem víte, že vaše nohy už nejsou v takové kondici, jako bývaly? Řešením může bát skladná, rychlá a přitom poměrně dobře dostupná elektrokoloběžka. Vydrží rozhodně více, než jste se až doposud nejspíš domnívali a jakýkoliv výlet s ní bude čistým potěšením.

A jak je to možné? Trh koloběžek už totiž zdaleka a nepatří jen dětem. Uzurpovali si ho i dospělí a zejména v Česku lze říct, že velmi úspěšně. Koloběžky a jejich elektrické protějšky velmi dobře vypadají a jízda na nich je opravdu pohodlná.

Vydrží až osm hodin a dokáží pěkně svištět

Ale zpátky k oné avizované výdrži. Tipnete si, jak dlouho taková poctivá koloběžka vydrží šlapat? Prozradíme vám, že baterie u nejlepších modelů vydrží až 8 hodin povozu a přitom vás koloběžka sveze rychlostí okolo 30 kilometrů za hodinu. A to rozhodně není málo. Na výlety po památkách jsou ideální, navíc se obvykle dají velmi snadno složit a zase rozložit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jedna velikost pro všechny (skoro)

Další dobrou zprávou je to, že nabídka koloběžek zdaleka není tak nepřehledná, jako je tomu u kol. Jestliže vaše výška nepřesahuje 180 centimetrů, pak si v pohodě vystačíte s typy 20″/20″ nebo 26″/20″. a patříte-li mezi vysoké muže nahánějící kondičku, pak můžete volit mezi 26″/20″ nebo 28″/24″.

Větší kolo je vždycky lepší…

… a mělo by to být to přední. Takové rozvržení koloběžky totiž pomůže její snazší ovladatelnosti. Rychleji se díky tomu propletete uličkami a dorazíte do cíle. Ovšem mezi koloběžkami do terénu a do města je rozdíl. A jaký přesně?

 • Elektrokoloběžky do města – přední kolo doporučujeme 20“ či 16″ a zadní kolo pak 20“ či 16“,
 • Elektrokoloběžky do terénu – přední kolo doporučujeme 26“ či 20″ a to zadní pak 20“
 • Elektrokoloběžky pro závod – přední kolo doporučujeme 28“ či 26″ a to zadní pak 24“ či 20“.

A budete mít jistotu,že se svou volbou nikdy nešlápnete vedle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

5 komentářů

 1. Tetina Odpovědět

  Musím mít při jízdě na koloběžce roušku nebo ne? Uvažuji, že bych šíji pořídila, abych nemusela jezdit MHD…

  1. Jana Šrámčíková Autor příspěvku Odpovědět

   Dobrý den, domnívám se, že by to mělo spadat do kategorie sportu, takže ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *