piestany2

Perličky z Piešťan

Slovenské Piešťany, to nejsou jenom lázně. Nejrůznějším památek a možností rekreačního vyžití najdete na jejich území víc než dost. Pojďme si představit, ty, které za to rozhodně stojí!

Kolonádový most z roku 1933

Toužíte-li po jedinečné vyhlídce po celém okolí, měl by se Kolonádový most stát vaším jasným favoritem. V předmostí se nachází socha muže lámajícího berlu v nadživotní velikosti – symbol zdejších lázní. A Budete li pozorní, všimnete si o dvou nápisů:

  • Saluberrimae Pistinienses Thermae (Nejvíce uzdravující piešťanské lázně)
  • Surge et ambula (Vstaň a choď – z Bible).

Nejstarší dochovanou památkou je socha

Byla postavena už v roce 1961 a jmenuje se jednoduše Milenci. Je velmi půvabná, odlitá z bronzu a umístěná na nádherném místě. Stačí zamířit do sadu A. Kmeťa u Kolonádového mostu. Jejím autorem je Alexander Trizuljak.

Skvost mezi hotely:

Hotel Thermia Palace Piešťany je lokalizován v nově zrekonstruované secesní budově z roku 1912. V roce 2006 obdržel jako první slovenský lázeňský hotel vůbec statut pěti hvězd, který si podržel až dodnes.

Hotel Thermia Palace stojí v nádherném prostředí Piešťanského Lázeňského ostrova. Byl dokončen v roce 1912 a jeho výstavba trvala pouhé dva roky, neboť bylo třeba rychle reagovat na zvyšující se poptávku po lázeňských službách. Exteriér i interiér byl pojat vskutku velkolepě. Bohatě zdobená venkovní fasáda se umně snoubí s rozlehlými vnitřními sály a pokoji bohatě dekorovanými přírodními motivy. Světlost a odlehčenost dávají prostoru velká členěná okna doplněná vhodně umístěnými zrcadly.

Hotel Thermia Palace Piešťany se rychle stal vyhledávaným ubytovacím zařízením bohatších vrstev společnosti. Mezi návštěvníky byl například světoznámý malíř Alfons Mucha, který později na důkaz své vděčnosti daroval hotelu unikátní obraz.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *