Outdoorová obuv jako základ pro túry: Jak vybrat tu správnou?

Trekové boty

Chystáte se na nějaký výlet do přírody? Ať už vyrážíte pouze po rovině v nějakých nížinách, nebo do velehor, neobejdete se bez pořádných trekových bot. Každý model je jiný a hodí se pro specifické výlety. Na houby není problém vyrazit často i v nízkých botách, nicméně na vysokohorskou túru je třeba volit spíše pevné kotníkové boty. Velmi důležitý je i materiál použitý na výrobu trekové obuvi, střih a design. My se v následujících řádcích na některé aspekty podíváme podrobněji s tím, že doporučíme i konkrétního průvodce touto obuví.

Vysoké, či nízké?

Vyrážíte-li spíše na kratší letní túry po vesměs zpevněných trasách, klidně si obujte nízké boty. Ty mohu být uzavřené, nebo i otevřené. Takové kvalitní trekové sandály dokážou nohu podržet, ale zároveň jí ulevit. Naopak při túrách ve vyšších polohách a v místech, která nejsou příliš zpevněná a vyznačují se značně kamenitým povrchem, už potřebujete zpevněné kotníkové boty. Ty navíc dokážou nohou chránit před vlhkostí a chladnem.

Treková obuv

Materiál a velikost

Do nepřístupnějšího terénu je vhodné vybrat celokoženou obuv. Právě ona je schopna ochránit nohu komplexně se vším všudy. Jinak postačí textilní prodyšné pohorky, které jsou také maximálně lehké a pohodlné. Myslete taktéž na správné číslo bot. Optimální je jejich precizní vyzkoušení. Obujte si obě boty a zkuste se určitě na chvíli projít. využijte také pro lepší ceny slevové kódy eObuv.

Nízká treková obuv

Míra tvrdosti podrážky

Čím náročnějším terénem procházíte, tím byste měli mít pevnější podrážku. Jednodenní trekové výlety jsou ideální s botami majícími měkčí podrážku. Naopak vícedenní treky vyžadují tvrdou podrážku. Vysokohorské výlety se neobejdou bez bot, na něž lze ukotvit mačky. Ať už vybíráte jakékoli boty na výlety, podívejte se na přehledného průvodce nacházejícího se na adrese https://www.eobuv.cz/jak-vybrat-trekove-boty. Podívat se tedy můžete také na slovníček materiálů a tipy na výlety.

Výběr trekové obuvi

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.