Exotická Madeira – kam za nevšedními druhy rostlin i krásným výhledem

Madeira

Madeira je krásný ostrov ležící u pobřeží Portugalska, známý svou úžasnou přírodní krajinou, teplým klimatem a živou kulturou. Pokud plánujete výlet na Madeiru, existuje mnoho atrakcí, které byste si neměli nechat ujít.

Poloostrov Ponta de São Lourenço, známý také jako Saint Lawrence Point, je jednou z nejoblíbenějších destinací na Madeiře. Tato oblast je suchá a velmi větrná, ale může se pochlubit úžasnými vulkanickými skalními útvary a úchvatnými přírodními scenériemi. Nejlepší způsob, jak prozkoumat oblast, je pěšky a existuje spousta tras, ze kterých si můžete vybrat.

Co vědět před návštěvou poloostrova Ponta

Než vjedete do rezervace, je k dispozici velké bezplatné parkoviště, kde můžete snadno zaparkovat své auto. Doporučujeme vyrazit brzy ráno, abyste stihli východ slunce, protože výhledy jsou opravdu úžasné. Výšlap na poslední vyhlídku na ostrovy Ceveda a Farol není nijak zvlášť náročný, ale pozor na silný vítr. Odpoledne vás itinerář zavede po dřevěném mostě na štěrkovou cestu, která se vine mezi útesy. Ujistěte se, že máte pohodlné boty, bundu na sestup, opalovací krém s vysokým SPF a vezměte si také hodně vody. Cílem trasy není dojít k žádnému konkrétnímu cíli, ale spíše se pokochat krásným okolím. V závislosti na tempu vaší túry může okružní túra trvat několik hodin.

Madeira

Foto: Pixabay

Kam za exotickými květinami

Další atrakcí na Madeiře, kterou musíte vidět, je botanická zahrada ve Funchalu nebo portugalsky Jardim Botânico da Madeira. Madeira je známá svými svěžími parky a zahradami díky mírnému klimatu, které podporuje vegetaci jako snad žádné jiné místo na světě. Botanická zahrada se nachází v kopcích Funchalu v Quinta do Bom Sucesso a byla vytvořena v roce 1960. Rozkládá se na ploše přes 35 000 metrů čtverečních a představuje tropickou vegetaci z celého světa.

Návštěvníci zahrady uvidí různé rostliny a stromy, včetně vzácných a exotických druhů. V celé zahradě je také několik turistických cest a stezek, které poskytují vynikající příležitost prozkoumat a užít si přírodní krásy této oblasti. K návštěvě lze určitě doporučit zahradu orchidejí, tropický skleník a ptačí park. Zahrada je otevřena celoročně a vstupné je cenově dostupné, což z ní dělá skvělou aktivitu pro rodiny i sólo cestovatele.

Madeira je zkrátka a dobře opravdu krásný a rozmanitý ostrov s mnoha atrakcemi k prozkoumání. Poloostrov Ponta de São Lourenço a botanická zahrada ve Funchalu jsou jen dvě z mnoha míst na ostrově, která musíte navštívit. Ať už vás zajímá turistika, příroda nebo kultura, Madeira má každému co nabídnout.

 

Zdroj: https://madera.org.pl/ciekawostki/, https://r.pl/blog/9-ciekawostek-o-maderze-o-ktorych-mogles-nie-wiedziec

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.