Fidži – ještě donedávna ostrovy lidojedů, dnes zajímavá turistická destinace s nádhernou přírodou

Chtěli byste se podívat na místa, kde ještě donedávna řádili lidojedi? Ne, nepřeháníme. Na Fidži v Tichém oceánu se tradice pojídání lidského masa udržela opravdu dlouho A vztahovala se i na bílé trosečníky, i když ti svým popravčím prý vůbec nechutnali.

Ale téhle temné kapitole historie se dnes věnovat nechceme. Naopak. Rádi bychom vám ukázali to, co na Fidži opravdu stojí za návštěvu. A to především dva největší ostrovy (celkem jich tu najdete přes 320), jménem Viti Levu a Vanua Levu.

Fidži – tropický ráj pro všechny

Potřebujete někde upustit páru? Hledáte nádherné pláže s dostatkem mušlí a dalších zajímavých tvorů , ale zároveň se nechcete vzdát přiměřeného turistického zázemí? Pak se ostrovy Fidži stanou vaším splněným snem. A to doslova. Podívejme se na třeba na nevjětší ostrov Viti Levu.

Foto: Pixabay

Najdeme tu hned několik velkých měst (hlavním a druhým největším je Suva), ta se však doslova ztrácí v okolní zelenina. Delta řeka Rewa uvítá všechny milovníky ptactva a všudypřítomné mangrovníkové porosty nalákají k příjemným projížďkám na loďce. Rozhodně však doporučujeme místního průvodce, jinak byste se mohli v nekonečné spleti vodních kanálů snadno ztratit.

Nevšední památky hlavního města Fidži

Ale pojďme se ještě na skok podívat do Suvy. Jde o velmi zvláštní místo – vystavěné doslova v cípu ostrova Viti Levu, takže ho ze všech stran obklopuje moře. Z jakéhokoliv vyššího místa si tak můžete užít nádherné výhledy.

Jde doslova o město zahrad a parků, které jakoby chtělo ukázat, že s krásou přírody je to na Fidži myšleno opravdu vážně. Například zahrada Takashi Suzuki nabídne ta nejkrásnější místa pro pozorování západu a východu slunce.

https://www.hedvabnastezka.cz/fidzi-ostrovy-lidojedu-cannibal-islands/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.