Fontána di Trevi často turisty neoslní tak, jak očekávají – kdy ji navštívit, abyste se tomuto dojmu vyhnuli?

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je největší a nejslavnější barokní fontána v Římě, Itálii. Nachází se v historickém centru města, ve čtvrti Trevi. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Římě a symbol města. Ne vždy však zanechá tak velký dojem, jak řada lidí očekává. Jak tomu předejít?

Fontána di Trevi byla postavena v roce 1762 podle návrhu italského architekta Nicola Salviho. Je vybudována na místě, kde se kdysi nacházela starověká vodní cesta Aqua Virgo. Stavba fontány je monumentální a zaujímá celou šířku fasády paláce.

Neptun tě vidí

Hlavní dominantou fontány je socha mořského boha Neptuna, který stojí na rybách a je obklopen tritony. Neptun drží v jedné ruce trojzubec a v druhé ruce žezlo. Fontána je zdobena sochami nymf a andělů a je ukončena vysokým obloukem.

Foto: Pixabay

Házet mince povoleno – jak na to?

Podle tradice je zvykem, že návštěvníci hodí minci přes levé rameno do fontány. Tímto aktem vyjadřují přání a doufají, že se jednoho dne vrátí do Říma. Každý rok je z fontány vybrána velká suma peněz, která je pak použita na charitativní účely.

Odkud já ji jenom znám…

Fontána di Trevi se stala populární díky mnoha filmům, včetně slavné scény z filmu „Dolce Vita“ režiséra Federica Felliniho. Tato scéna, ve které Anita Ekberg vstupuje do fontány, se stala ikonickou.

Je-li to možné, doporučuje se navštívit Fontánu di Trevi v brzkých ranních hodinách, kdy ještě není tolik turistů, nebo pozdě v noci, kdy je fontána osvětlena a vytváří romantickou atmosféru.

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/fontana-di-trevi/, https://www.cestujlevne.com/pruvodce/italie/rim/fontana-di-trevi, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-aktiviste-zaneradili-ikonickou-fontanu-di-trevi-turiste-jim-hlasite-nadavali-40432247, https://italie.svetadily.cz/lazio/Rim/Fontana-di-Trevi/lokality

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.