Eiffelova věž

Francie díl I. – Paříž a nejznámější památky

Chystáte se poprvé do Paříže? Těšíte se Eiffelovu věž nebo Louvre? V prvním díle o Francii se dozvíte spíše praktické rady než zážitky z cest.

Eiffelova věž

Jak už bylo zmíněno v úvodu, mezi ty nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří Eiffelova věž.  Výhled je zde opravdu neskutečný.  Do věže je více vchodů. Některé s výstupem pěšky po schodech do 2. patra, které slouží jako taková mezistanice. Ve druhém patře je také restaurace, obchůdky a zastávka pro ty, kteří chtějí až do nejvyšších pater věže pomocí výtahu. Za výtah si, ale musíte připlatit. Další vchody jsou rovnou s výtahem do 2. patra nebo rovnou na špičku věže. Pro ty, co nemají výšky v lásce, určitě postačí i druhé patro, kde je též nádherný výhled na Paříž a určitě si i tady uděláte krásné fotky na památku.

Muzeum Louvre

Do Louvru se dá dojít z Eiffelovy věže pěšky. Můžete zvolit cestu po směru řeky Seiny nebo skrze město. Projít Champs-Élysée  , známa to ulice díky Vítěznému oblouku nebo Tour de France. Na Champs-Élysée se nacházejí ty nejluxusnější obchody jako je například Louis Vuitton  a další.  V samotném Louvru v Paříži, si můžete vybírat z více prohlídkových tras. U vchodu při nákupu vstupenek je spoustu brožur s mapkou v různých jazycích, které si určitě nezapomeňte sami vzít, pokud je nedostanete už při vstupu.  Celý areál je velmi rozsáhlý a má několik pater rozdělených podle časových období. Největším lákadlem Louvru je samozřejmě Mona Lisa. Obraz je sice malý, ale zaručeně ho poznáte, jelikož okolo něj se vyskytuje vždy nejvíce lidí s foťáky.

Na co si dát pozor?

Z vlastní zkušenosti doporučuji Eiffelovku zvolit, jako první zastávku v Paříži hned zrána. Nejenom, že se odtud z pořádné výšky budete moci rozhlédnout na celé město a vybrat si další zastávku, ale také předejdete nekonečnému čekání. Fronty zde bývají opravdu dlouhé a nekončící. Někdy se vám dokonce může stát, že čekáte zbytečně, protože Francouzi stávkují. Pokud zjistíte, že ke stávce opravdu došlo, opusťte frontu a zvolte jinou památku. Mohli byste totiž ve frontě čekat klidně celý den.  Další věc, na kterou musíte být připraveni, jsou různí potulní lidé, kteří vám budou nabízet náramky, malé ,,Eiffelovičky“  a další suvenýry a budou se snažit z vás dostat co nejvíce eur.  Suvenýr si určitě kupte, ale za rozumnou cenou. Nebojte se smlouvat.  Také se mohou objevit lidé, kteří se vás budou snažit přemluvit k podpisu nějaké stávky. Nic nepodepisujte a nedávejte těmto lidem peníze! V Louvru vás zase může vyděsit mnoho lidí a chaos. Opak je však pravdou. Francouzi jsou dobří organizátoři a vždy vás navedou tam kam je potřeba, takže se nebojte, že byste se mohli ztratit.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.