Kempy opět v kurzu

kempy

Čím dál více Čechů tráví dovolenou v České republice. Potrpí si už více na kvalitu, ale nevadí jim zvolit kemp či chatu. A co vy? Kde budete trávit letošní léto?

Zpátky do Čech

Už se zdálo, že kempování je na ústupu, ale podle Českého statistického úřadu je v České republice v provozu 516 kempů a navíc 321 chatových osad. V posledních dvou letech tak roste zájem o dovolenou v Česku a o kempy v ČRkempy v ČR. Jeden z důvodů proč tomu tak je, je zřejmě zhoršení bezpečnostní situace v zahraničích destinacích. Na druhou stranu Česká republika byla dle Světového indexu míru posunuta na 6. místo nejbezpečnějších destinací na světě. Dalším důvodem bude také zlepšení kvality a rozsahu služeb v kempech i krásné léto v posledních dvou let.

Větší nabídka i lepší kvalita

Do kempu se samozřejmě nevydá úplně každý. Ten kdo už se pro kemp rozhodne, se při výběru řídí jinými zásadami a požadavky.  Rodina s dětmi bude volit zejména kempy vhodné pro děti, parta přátel zase například kempy s chatkami. Obecně, ale návštěvníci požadují hlavně čisté sociální zázemí a celkově dobře udržovaný areál. Lidé si také potrpí na širokou nabídku stravování nebo sportovní využití. S vyššími nároky jsou lidé ochotní si i připlatit. Takže i tam, kde jsou služby kempu na vysoké úrovni s vysokými cenami, zavítá spousta návštěvníků.

Nejlepší kemp v Česku

Ideálním kempem pro rodiny s dětmi, kde rozhodně není žádná nuda, podle ankety Kemp roku 2016, je Autokemp Frenštátu pod Radhoštěm.  Tento autokemp se dokonce stal nejlepším kempem v roce 2016. Děti si zde vyhrají na dětském hřišti s trampolínami, prolízačkami či pískovištěm. Všichni určitě ocení výbornou restauraci. Pro večerní posezení se zase dají využít altány s krbem, kde si můžete i něco ugrilovat. A pokud vám nebude přát počasí, navštivte nedaleký aquapark. Při pobytu v kempu více jak 5 nocí dostane dokonce 2 vstupenky do aqvaparku zdarma.

Náhledové foto: Pixabay

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.