Vítězný oblouk

Francie, díl II. – Co ještě v Paříži navštívit?

Krásných památek, muzeí, zahrad, mostů a uliček je v Paříži opravdu a spousta a těžko se jich dá vybrat jen pár. O těch nejznámějších jsem psala v minulém díle, který byl zároveň dílem prvním. Dnes na téma dalších zajímavých míst a budov v Paříži, kam stojí za to se podívat.

Od vítězného oblouku

K Vítěznému oblouku se dá dostat metrem, záleží také, kde budete ubytováni.  Vítězný oblouk v Paříži neslouží dnes jen jako pozadí většiny fotek turistů, ale také jako vyhlídka. Za určitou sumu je možné se dostat na vrchol oblouku. Kolem této památky a také pod ní však normálně probíhá každodenní provoz a kolony aut.  Pořád je všude hodně lidí a je vlastně úplně jedno, jaký je den. Ve městě se 7 milionem obyvatel prostě klid nebude, s tím musíte počítat. Jak jsem psala minule, dávejte si pozor na různé pochybné existence lidí, kteří vám budou ledasco nabízet. Dávej si taky pozor na svoje věci. Paříž je krásná, ale má svá rizika. Ostatně jako každé takové obrovské město.  Od Vítězného oblouku doporučuju projít si opět Champs Élysées až na náměstí  Place de la Concorde k Obelisku, který je darem z Egypta.  Pokud se u Obelisku na chvíli zastavíte, poznáte ten ruch Paříže, přes náměstí totiž vede asi osmi proudová silnice, cože je docela zážitek vidět.

Bazilika Sacre coeur a Montmartre

Tato posvátná památka je velmi zajímavá.  Bazilika se nachází na samém kopci Montmartre, což v překladu znamená hora mučedníků. Ovšem cesta k bazilice stojí za to. Na cestě potkáte světoznámý kabaret Moulin Rouge, spoustu nevěstinců a dalších podobných domů. Je lepší tyto ulice jen projet, vyfotit z vozu a nevystupovat.  K samotnému kopci a bazilice se dá dojet také metrem.  Bazilika je krásná, budete mít odtud také krásný výhled na Paříž a v uličkách okolo poznáte pravou uměleckou atmosféru Paříže. Nachází se zde totiž spousta kaváren, ve kterých potkáte nejrůznější umělce. Například malíře, kteří i vám něco rádi nakreslí.

Novodobá část Paříže – Vítězný oblouk

Zatím byla stále řeč o staré, historické Paříži. Teď se však přesuneme na druhou stranu města, na tu novodobou a to do moderní čtvrti La Defénse. V této častí opět narazíte na vítězný oblouk s názvem La Grande Arche, tentokrát v moderním pojetí. Byl postaven k dvoustému výročí Velké francouzské revoluce. Zajímavostí je, že La Grande Arche leží přesně naproti tomu známému Vítěznému oblouku.  Celé okolí má moderní nádech a uvidíte zde nejrůznější díla dnešních umělců.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.