Gurmáni, pozor! Kam vyrazit za gastro zážitky?

jídlo

Regionální kuchyně je na vzestupu. Pokud rádi objevujete a ochutnáváte více či méně tradiční pokrmy, jste tady správně. Dnes vám představíme několik míst, kde můžete spojit návštěvu památky nebo města se skvělou večeří, která se jen tak nevidí. Sláva zážitkové gastronomii!

Zámek Zbiroh

Samotný zámek se může pyšnit bohatou historií a jeho branami prošlo nespočet významných osobností českých dějin. Nachází se kousek od Plzně a v jeho blízkosti najdete i středověkou krčmu U Rudolfovy kratochvíle. Ochutnat zde můžete staročeské tradiční pokrmy i novodobé speciality. Samozřejmostí je orosené pivo. A jestli se chcete zdržet pár dní, není problém. Chateau hotel Zbiroh vám nabízí tu pravou zámeckou romantiku. Ideální jako dárek k výročí, co myslíte?

specialitySpeciality: foto Pixabay

Zámek Nelahozeves

Na zámku v Nelahozevsi budou v sedmém nebi zejména milovníci vína. Jako každý rok zde na podzim proběhne tradiční vinobraní. Ochutnat můžete kvalitní lobkowiczká vína, burčák a samozřejmě také něco dobrého na zub. Navíc se nemusíte bát vzít s sebou děti. Pro ně je tu připraven bohatý program.

České Budějovice

Chcete spojit podzimní návštěvu jihočeské metropole s dobrým jídlem? Pak si udělejte volno na začátku října, kdy tu probíhají tradiční švestkové trhy. Na své si přijdou hlavně milovníci koláčů a knedlíků, ale ochutnat můžete i grilované nebo zabijačkové speciality.

koláčKoláč: foto Pixabay

Kroměřížské dobroty

Město Kroměříž nabízí kromě památek UNESCO i mnoho gastronomických pokušení. Tradiční moravské speciality si můžete užít například v Pivovaru Černý orel, jehož kuchaři pracují výhradně s lokálními surovinami. Znalci piva jistě ocení i místní zlatavý mok. A nakonec si můžete vychutnat i sladkou tečku v podobě čokolády. Čokoládovna Yesterka funguje v Kroměříži od roku 2015 a úzce spolupracuje s belgickou firmou Callebaut, která zpracovává ty nejkvalitnější kakaové boby. Prvotřídní pralinky s nespočtem příchutí se hodí také jako roztomilý sladký dárek.

Zdroj: kudyznudy.cz

Jídlo: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.