Fauna z palearktické oblasti i skanzen na vás čeká v Chomutově

Přesně tohle vám nabídne co do rozlohy největší zoo u nás – Zoopark Chomutov. Leží na jen těžko uvěřitelných 112 ha v severočeském městě Chomutov, poblíž například známého Kamencového jezera.

A není to jen tak obyčejná zoo. Zoopark Chomutov toho totiž nabídne mnohem více – od poměrně úzké specializace (/jež jí však neubírá na atraktivitě) až po skanzen nebo safari, díky nimž se vaše návštěva může protáhnout klidně na celý den.

Řadu zvířat uvidíte jinde jen vzácně

Specializace na faunu z palearktické oblasti rozhodně Zooparku Chomutov nijak nesvazuje ruce. Nabídka zvířat je poměrně pestrá. K vidění jsou velcí býložravci i šelmy. Například:

  • zubr evropský,
  • takin indický,
  • kůň Převalského,
  • rys ostrovid,
  • tuleň kuželozubý,
  • charza žlutohrdlá,
  • manul
  • a další.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Zipacna1 / Creative Commons / CC0 License

A nechybí ani řada druhů ptáků, domácích zvířat apod. Mezi nejmenšími návštěvníky jsou pak oblíbené veverky, které si neustále hrají a skotačí. A kam dál? Určitě do safari expresu, který vás seznámí s mnoha zajímavými druhy zvířat žijících v oboře. Nejmenší děti pak určitě potěší zoovláček Amálka, který zkrátka a dobře při své návštěvě nemůžete minout.

Vyrazit můžete i do skanzenu

Přesně tak. Areál Zooparku Chomutov v sobě ukrývá i Starou Ves. To je muzeum v přírodě, které vám nabídne hrázděný statek, roubenku, kapličku nebo třeba větrný mlýn. Najdete tu programy přispívající k ekologické vzdělanosti i ochraně přírody a slouží také jako památník dnes již zaniklých obcí.

Zkrátka a dobře, Zoopark Chomutov je skvělým místem pro výlet pro celou rodinu. Návštěvu tady si určitě užijete.

Náhledové foto: Zipacna1 / Creative Commons / CC0 License

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zoopark_Chomutov, https://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/zoopark-chomutov-navstevnici-20210425.html

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.