Čím vás okouzlí Cannibal Islands v moderní době

Hledáte tip na zajímavý výlet? Pak zamiřte do jižního Pacifiku, čekají tu na vás ostrovy, na které se ještě do 19. století neodvážil vstoupit nikdo, kdo nebyl místní. Obyvatelé totiž cizincům právě příznivě nakloněni nebyli.

Ano, jde o Fidži, jež byl opravdu v mapách až do 19. století uváděny právě jako Cannibal Islands. Mělo jít o varování pro všechny, kdo by se tímto směrem vydali. Domorodci totiž neváhali vytahovat vody polomrtvé trosečníky a upéct si je k obědu (i když jim podle všeho prý vůbec nechutnali).

Největší ostrov je turisticky nejpřívětivější

Fidži tvoří asi 320 ostrovů, ovšem obvykle známe jménem jen dva – Viti Levu a Vanua Levu. Ten první je větší a nepřekvapivě právě tady leží hlavní město ostrova Suva (byť co do velikosti je až druhé největší). Nabídne vám nádech bývalého kolonialismu díky romantickým uličkám, ale i množství zahrad a parků – těch je ve městě hned 78.

Foto: Pixabay

Mezi ty se zajímavou koncepcí patří kupříkladu Takahsi Suzuki a v zahradách Thurston Gardens zase najdete speciální oddělení s divokou flórou, sesbíranou v celém jižní Pacifiku. Hledáte ideální místo k pozorování východů a západů slunce? Pak zamiřte na mys Suva Point, kde leží park Apted. Lepší místo pro tuto činnost zkrátka neexistuje, alespoň ne na Fidži.

Kam se ještě vydat?

Určitě byste neměli minout bývalou koloniální čtvrť Cumming Street. Dnes tu najdete mnoho stánků a obchůdků s nefalšovanými suvenýry, kořením apod. Ale existují tu i moderní nákupní centra, třeba Suva Central Shopping Mall nebo Mid-City Mall. Na své si tu zkrátka přijde každý. A když už tu budete, určitě nezapomeňte navštívit ani Fiji muzeum nebo přírodu v blízké deltě půvabné řeky Rewa. Rozhodně se tak budete mít na co dívat.

Náhledové foto: Pixabay

https://www.hedvabnastezka.cz/fidzi-ostrovy-lidojedu-cannibal-islands/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.